Glovo Romania

• www.glovoapp.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Octombrie 2019, în Bucuresti
Durata interviu: 2 zile
Dificultate interviu: Ușor

Cum a decurs interviul?
Am primit un email de la recruiterul din Spania si am stabilit interviul (video-call).
A avut loc o discutie de cca 1h, iar ultima intrebare a facut referire la asteptarile mele salariale. Am mentionat inca din momentul in care am aplicat pentru acest job (era o intrebare obligatorie la care trebuia sa raspunzi) ce asteptari salariale am. Imediat dupa ce am punctat acest aspect si in cadrul interviului, l-am intrebat pe recruiter daca ma incadrez in bugetul alocat iar raspunsul a fost da. Apoi, totul s-a intamplat foarte repede.
Am fost contactata din nou, in scurt timp pentru cel de-al doilea interviu, face to face, ce urma sa aiba loc la biroul din Bucuresti. Am stabilit o data si o ora de comun acord, mi s-a comunicat numele doamnei cu care urma sa am interviul, ca mai apoi, a doua zi, sa primesc un email in care am fost anuntata ca dupa niste discutii interne s-a luat decizia de a nu se merge mai departe cu candidatura mea (practic mi-au anulat interviul deja stabilit) pe motiv ca asteptarile mele salariale sunt prea mari.
Din acest considerent nu recomand aceasta firma - se poate subintelege de ce.

Întrebări și teste la interviu?
Am fost intrebata de experienta anterioara, ce stiu despre Glovo, care este diferenta intre Glovo si Uber eats. De asemenea, mi-au fost descrise cateva imprejurari ipotetice la care a trebuit sa raspund referitor la cum as gestiona situatiile respective.

Sfat pentru alți candidați
Nu imi mai inspira incredere acesta firma ai carei angajati nu cunosc sensul cuvantului parolist.

Locuri de muncă
JYSK Romania