Gradinita Patricia

• Gradinita Patricia

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Noiembrie 2019, în Cluj-Napoca
Durata interviu: 3 săptămâni
Dificultate interviu: Mediu

Cum a decurs interviul?
Prima data am fost sunata sa vin la un interviu cu dna. secretar de la gradinita. Dupa aproximativ 30 de minute de chestionat, mi s-a zis ca pot veni doua zile in proba, sa vedem cum ma descurc cu cei mici.
Dupa cele doua zile de proba, mi s-a cerut un feedback pe care trebuia sa il dau printr-un apel catre dna secretar. Nu mi s-a mai raspuns si am dedus ca probabil nu vor sa continuam colaborarea.
Dupa o saptamana, am primit un telefon pentru a reveni la un interviu cu dna. director. Am revenit, mi s-au pus diverse intrebari ce aveau si nu aveau legatura cu postul, dar nu am luat-o personal.
Dupa interviu, mi s-a mai zis sa astept vreo ora pentru "decizia finala", timp in care sa merg la o grupa de copii pentru proba (da, din nou, desi nu i-am vazut rostul).
Au zis ca totul e ok si mi-au dat lista cu actele pe care trebuie sa le aduc pentru contract a doua zi. A doua zi, dupa ce am mers dupa o parte din acte, am fost sa semnez contractul si restul documentelor, ca sa aflu mai tarziu ca dna. director nu s-a decis inca. :)
Dupa vreo 5 zile de asteptare, am decis ca nu mai are rost sa mai stau dupa nehotararea lor si am aplicat pentru alta oferta de job.

Întrebări și teste la interviu?
Interviu dna. secretar:
- Ai mai lucrat cu copii?
- Cum ai gestionat situatiile cand ai avut copii de toate varstele la activitati? (am mai lucrat inainte cu copii si am facut activitati prin diferite centre)
- Ce crezi despre vorbirea doar in engleza cu cei mici?
- Te descurci cu cei mici sub 3-4 ani?

Interviu dna director:
- Spune-mi despre tine
- Crezi ca te-ai descurca cu cei peste 5-6 ani?
- Casatorita? Ai prieten? Dar ai avut? (Nu am vazut rostul ultimelor doua intrebari)
- Ce crezi despre pedeapsa si recompensa?
- Cum gestionezi o situatie in care un copil nu vrea sa faca temele/sa vina la gradinita?

Sfat pentru alți candidați
Fiti prompti de la inceput si nu va pierdeti timpul daca nu sunt hotarati.
De asemenea, se lucreaza si pe principiul bani putini, munca multa, iar daca sunteti si multifunctionali, cu atat mai bine. Nu prea sunt diferente intre munca educatoarelor si ale ingrijitorilor. Ba din contra, deseori ingrijitorii muncesc mai mult decat unele educatoare. ;)

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

12.03.2019
Experiență negativă