Harrison Consulting & Management

Interviu Consultant in management

28.11.2017 Util (9)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in August 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
Interviul a inceput printr-un scurt review al evolutiei educationale si profesionale, experienta acumulata din activitatea desfasurata anterior. Ulterior, mi-au fost prezentate atributiile postului si descrierea modului de lucru

Intrebari si teste la interviu
Pe langa intrebarile standard legate de experienta anterioara, interviul a constat s intr-o proba practica de realizare a unei proceduri de lucru privind una din activitatile desfasurate in institutiile publice

Sfat pentru alti candidati
Sa fie foarte atenti la descrierea jobului si activitatile ce ar urma sa le desfasoare. In acest fel, vor putea intelege modul de lucru si vor putea duce discutia “in terenul” lor, in sensul ca pot plusa prin argumentarea si utilitatea experientei lor in cadrul firmei.

Locuri de munca DK Global Recruitment Top Multinational Company is hiring German speakers with Junior profiles   E
Locuri de munca DK Global Recruitment Czech speaking positions in Bucharest - Immediate interviews!
Locuri de munca Allianz Technology PMO with German
Allianz Technology
Locuri de munca DK Global Recruitment Start your career in Customer Support with us!German speaking role!AI
Locuri de munca Reveal Marketing Research Cautam persoane pentru interviuri in profunzime + Oferim RECOMPENSA!
Reveal Marketing Research
Craiova, Drobeta Turnu-Severin, Pitesti
Program flexibil, colectiv placut, comuncare buna cu superiorii, activitatea zilnica nu este foarte ...
Marketing Specialist
Nu prea exista lucruri pro, nu pot spune ca am invatat ceva nou, mai degraba am invatat ce nu imi ...
Ingrijitor copii
Organizata, eficienta, mediu placut