Hogarth

• Hogarth

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Noiembrie 2018, în Bucuresti
Durata interviu: 1 zile
Dificultate interviu: Ușor

Cum a decurs interviul?
Interviul a fost unul ușor, cu o durată de 30 min. Project managerul și HR au fost cele două persoane care au stat de vorbă cu mine.
Discuție liberă despre experiențe de lucru anterioare/actuale.
Criteriile cerute de angajator au fost întâlnite de către mine, dar nu mi s-a mai comunicat nimic, și nici nu mi s-a dat vreo probă tehnică după interviu.

Întrebări și teste la interviu?
Întrebările au fost la modul general puse despre experiența anterioară și ce nivel de lucru dețin în anumite programe de grafică, precum Adobe Photoshop.
O întrebare, sau mai bine zis - un fel de : știați că...
Project Managerul m-a întrebat dacă cunosc comanda din Adobe Photoshop prin care pot salva materialele cu care am lucrat în proiect - sub un anumit format și extensie - într-un folder atașat proiectului. Am răspuns că da - Această funcție se numește - "Image Assets" și îți denumești layerele cu ce format/extensie vrei după aceea pentru a le salva separat.
Project managerul susținea că nu era aceasta funcția ( dar aceea era ) și încerca să nege și să mă inducă în eroare - păcat de firmă că e internațională și am auzit că oferă beneficii bune angajațiilor și, însă deține astfel de persoane pe posturile acestea.

Locuri de muncă