Intersnack Romania Group

Interviu Demand and Production Manager

03.08.2017 Util (5)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in August 2017, in Brasov.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Foarte dificil.

Cum a decurs interviul?
Interviul din start a inceput intr-un mod nepoliticos. Am fost chemata la ora 12:30 iar doamna de la HR care m-a abordat ptr interviu a spus ca mai trebuie sa astept in spatiul in care se va desfasura interviul pentru ca nu a apucat sa manance. Am asteptat. Dupa ce doamna a terminat de mancat (15min) a venit impreuna cu un domn, care nu stiu ce functie avea (probabil manager de ceva..), si a inceput...

Mentionez ca doamna de la HR (cum s-a prezentat dansa) care in mod normal este platita sa recruteze si sa elaboreze un plan pentru interviu, nu mi-a pus absolut nici o intrebare, doar il completa pe domnul. Domnul avea un ras sarcastic, si orice intrebare puneam radea si ma desconsidera. Nici un raspuns la intrebarile lui nu l-au satisfacut, dar cand am cerut raspunsul corect pentru acele intrebari evita sa mi le dea. A desconsiderat de asemenea si studiile mele de economist si experienta mea anterioara, spunand ca un absolvent nu e cu nimic mai presus de unul care nu are diploma de facultate sau master. Dupa care tot el se contrazicea ca trebuie sa faci facultate pentru ca altfel "nu esti apt intelectual". I-am zis despre fiecare job in parte din trecut, tot asa desconsiderandu-le pe toate, atynci m-am aprins si i-am spus ca sa nu is dea cu parerea despre un loc de muca despre care nu stie nimic.
M-a intrebat daca am habar ce inseamna demand and production planning, i-am zis ca este un departament ce tine evidenta cererilor, comenzilor si le redirectioneaza catre departamentul de productie, planuid cata marfa sa se produca, la ce pret, pentru clienti. Cam asta am crezut eu ca inseamna. Cand a auzit raspusul meu i-a zis colegei de la HR ca si cum eu nu as fi auzit: Las-o ca oricum nu stie nimic.. nici nu stiu de ce o mai intreb..
M-a intrebat daca sunt un om activ, i-am zis ca da, spunandu-i cateva exemple a inceput sa rada cu rasul lui sarcastic spunandui colegei ca " mno.. astea le considera ea activitati".

Intrebari si teste la interviu
La sfrasit am iesit plangand pentru ca a fost cel mai oribil interviu la care am luat parte. Nu inteleg de ce doamna de la HR nu isi face treaba si de ce il lasa pe acest domn care poate este obisnuit sa vorbeasca cu un muncitor, sa tina el interviuri unor oameni care au macar cel putin 7 ani de acasa nu mai zic de studii superioare...???

Sfat pentru alti candidati
Nu recomand aceasta firma, doarece nu este un mediu placut. Daca eu dupa 1h de interviu am fost epuizat psihic, nu vreau sa stiu cum este dupa 1 luna de munca, cu asa superiori.

Interviu Supervisor

03.04.2017 Util (4)
Experienta negativa

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Martie 2017, in Bistrita.
Durata interviu: 3 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?

Locuri de munca Procter & Gamble Microbiolog
Procter & Gamble
Ploiesti
Locuri de munca Procter & Gamble Procurement Specialist with Russian
Procter & Gamble
BUCURESTI, Job national
Locuri de munca British American Tobacco Romania Junior Analyst Accounts Payable with Hungarian
British American Tobacco ...
Locuri de munca Hella Romania Digitalization Specialist
Hella Romania
Locuri de munca Kimball Electronics Romania Production  Team Leader
Kimball Electronics Romania
Mediu tanar si dinamic.
Credit Analyst
Ai ce invata, experienta poate fi folosita in alte companii
Service desk engineer
Invatati cum sta treaba in o companie multinationala
Escalation Engineer
Senior Game Tester