Luxoft Romania

Neutra 0%
Negativa 80%

Interviu QA Automation Engineer

28.03.2017 Util (0)
Am fost la interviu in Februarie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 45 zile.

Cum a decurs interviu?
1. Discutie telefonica cu niste rusi - calitate proasta a convorbirii, intreruperi, engleza rusului de neinteles - a trebuit sa rog sa repete intrebarile foarte des. Mi-a pus niste intrebari cam... proaste, detaliez mai jos.

2. Discutie HR cu o tipa ok, m-a intrebat cele uzuale, norma asa.

3. Aici devine interesant - interviu tehnico/psihologic cu 2 individe total paralele (una tehnica, una "de oameni" - n-am inteles cum vine asta). N-am inteles o iota din ce mi-au prezentat pentru ca nu facea niciun sens. Foloseau niste nume proprii pe care nu ai de unde le sti si le imbarligau pe alea de nici ele nu mai stiau ce si cum (cea tehnica chiar a intrebat-o in timpul interviului pe cea de oameni pe ce platforma e nush ce aplicatie, ca sa va dati seama la ce nivel sunt!). Am pus niste intrebari apoi la care nu au stiut sa imi raspunda si m-au luat pe la Buzau cu niste prostii. Chestiile astea le-am comunicat apoi unei tipe HR care a stabilit apoi o intalnire cu un manager ca sa ma lamureasca ce naiba au vrut alea sa zica. Am apreciat gestul si omul a fost coerent si mi-a clarificat tot. Am primit feedback pozitiv si de la ele si de la el, urmand ca sa mai existe o discutie cu cineva si de aici s-a rupt firul. Mi-au comunicat o data la care sa revina si bineinteles ca nu m-au mai contacatat. I-am sunat eu totusi si mi-au promis ca revin in aceeasi zi cu un raspuns. Nimic. Tot eu am insistat si mi-au spus ca prin nush ce magie clientul s-a razgandit, ca... niste detalii care nu aveau niciun sens.

Sfat pentru alti candidati
De evitat !!! Atentie, sunt niste dubiosi, te mint, te duc cu zaharelu si iti pierd timpul care e important in aceste momente. Nu recomand nimanui aceasta companie, mi-am spus parerea mea si o sa ma opresc aici dar se pare ca e adevarat ce am auzit de la cunostintele care lucreaza in domeniu si care au avut de a face cu acesti indivizi. E fantastic ce se intampla acolo dar na, a trebuit sa ma conving eu singur...

Interviu Technical support Routing and switching

18.02.2017 Util (0)
Am fost la interviu in Februarie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 zile.

Interviu Java developer

27.01.2017 Util (0)
Am fost la interviu in Noiembrie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 saptamani.
Dificultate interviu: Foarte dificil.

Cum a decurs interviu?

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta la interviu

26.06.2016 Util (0)
Am fost la interviu in Iunie 2016, in Bucuresti.

Experienta pozitiva

Am refuzat oferta

Interviu QA Tester

17.02.2016 Util (0)
Am fost la interviu in Octombrie 2015, in Bucuresti.

Interviu Business analyst

05.09.2014 Util (0)
Am fost la interviu in August 2014, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 saptamani.

19.04.2014 Util (0)
Am fost la interviu in Ianuarie 2014, in Bucuresti.

01.04.2014 Util (0)
Am fost la interviu in Martie 2014, in Bucuresti.

Locuri de munca Piraeus Bank Romania UNIVERSAL BANKER FLYER
PIRAEUS BANK
Last update: 14.08.2017
Locuri de munca Deloitte Romania Engagement Support Administrator | Tax Regional Delivery Center
Deloitte Romania
Last update: 03.08.2017
Locuri de munca Centrul Medical Romar Biolog / Biochimist laborator analize medicale
Romar Medical
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Inginer proiectant ...
Ceva idei noi din 2017 se poate ? Multumesc
nmerrynote 19.08.2017
1233 lei + bonuri de 9.57 lei/zi La OT se plateste dublu.
Alebooxoxo 19.08.2017
Promisiuni salariale nerespectate. Manageri incompetenti, impostori dpdv profesional. Nu te angaja aici decat daca esti disperat sau daca ...
Jack_London 19.08.2017
IT Support