Luxoft Romania

Interviu Front End

23.11.2017 Util (10)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Iulie 2015, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 zile.

Cum a decurs interviul?
Am aplicat pentru o pozitie de Junior Front End la ei pe site dupa care am fost sunat de o domnisoara de la recrutari. Programarea interviului a mers pe repede inainte si la 2 zile dupa aplica mi-a fost programa la interviu. Cand am ajuns la interviul tehnic, am relaizat ca am venit la un interviu pentru alt post.

Intrebari si teste la interviu
Interviul pentru care fusesem programat era unul de DevOps Engineer - domeniu despre care nu aveam absolut nici cea mai mica legatura. Am zis totusi sa stau pana la final, timp in care m-am cam facut de ras, fara sa precizez gafa, crezand ca poate n-am verificat eu bine ce am primit in e-mailul de confirmare. Interviul tehnic a fost atat cu teamleaderul din Romania, cat si cu unul din Ucraina prin intermediul unui telefon pentru conferinte (speaker) - cu o conexiune jalnica. De asemenea, accentul si greselile de exprimare ale Ucraineanului te fac sa crezi ca a invatat engleza jucand Dota. Ceea ce e foarte probabil.

Urmatorul interviu a fost cu HR-ul, care a fost tipic - relaxant, insa unde nu am precizat greseala, pentru ca nu eram sigur de ce scria in e-mail - am uitat telefonul acasa in ziua aceea si de obicie e vina mea, asa ca am presupus ce era mai rau - prin urmare am presupus prost, evident.

Acasa am verificat e-mailul si am constatat ca de fapt eram programat pe Junior Front End, dar domnisoara de la HR a ales sa-mi schimbe optiunea din plaforma lor in ultimul moment pentru ca castigul ei refferal din posibila mea angajare avea sa fie cu mult mai mare pe DevOps decat pe Junior Front end. Si tot in aceeasi zi am aflat ca departamentul de recrutari e diferit de HR, iar cei de la recrutare sunt destul de neprofesionisti si dezorganizati.

Sfat pentru alti candidati
Verificati de doua ori la ce interviu va duceti, iar la interviu verificati daca responsabilitatile din anuntul jobului se potrivesc peste 50% cu cele ale pozitie pe care va angajati - recruiterii au tendita sa dea copy-paste.

Interviu Junior C++ Developer

07.11.2017 Util (15)

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Septembrie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 luni.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu Adnotator

05.11.2017 Util (19)

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Martie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 6 luni.

Interviu Junior Software Developer

03.11.2017 Util (22)

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Iulie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.

Cum a decurs interviul?

Oferte care ti s-ar potrivi

Interviu Recruitment Researcher

30.10.2017 Util (7)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in August 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.

QA Consultant
Mediu foarte tanar si deschis orientat catre servicii si inovatie. Ai libertate aproape 100% in ...
Atmosfera prietenoasa si colegi tineri cu mult entuziasm
Receptie
Colectivul prietenos si intelegator.
Concurs
Video Editor