Materom

11.11.2018 Util (9)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Niciun raspuns
Am fost la interviu in Martie 2018, in Cristesti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
Primirea a fost foarte buna, dar interviul mult prea centrat pe Materom si pe planuri de viitor, desi era o pozitie de new-entry. Au fost 2 interviuri in aceeasi zi, cu persoana de la HR si cu managerul de departament. Interviul a fost oarecum doar de forma, intrucat fusese deja oferit postul altcuiva....informatie aflata ulterior. Dar oricum nu as fi acceptat oferta intrucat era program lung de la 8 la 17 si era departe de oras, pe langa asta nu aveai voie sa iti iei liber decat dupa minim 6 luni, ceea ce mi se pare personal, patetic. Inteleg ca nu e ok sa iti iei liber in primele 3 luni, dar nici chiar asa...daca ai vreo urgenta sau ceva d rezolvat sa nu poti sa lipsesti decat dupa 6 luni. Nu stiu exact oferta salariala.

Intrebari si teste la interviu
Intrebari de genul "de ce ai aplicat la Materom", de ce aceasta firma si nu alta, ce te-a atras sa aplici la Materom, totul in jurul la Materom si mai putin sau chiar deloc la ce ofera Materom, unde te vezi peste 5 ani, ce realizari ai avut, ce aduci in plus Materomului, d ce sa te aleaga Materom, etc

Sfat pentru alti candidati
poate pentru un new entry e ok, in rest, se cam angajeaza pe aceeasi pozitie la cateva luni, concluzia...no comment!

Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Internship Health&Safety - Tire Division
Continental Automotive Group ...
Locuri de munca PepsiCo Romania Agent Vanzari
PepsiCo Romania
BUCURESTI, Cluj Napoca
Locuri de munca Michelin Romania Contract Manager with German, Bucharest
Michelin Romania
Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Junior Financial Controller  - CSC TSR
Continental Automotive Group ...
Locuri de munca Ariston Thermo Romania Accounts Payable Italian
Ariston Thermo Romania
Asistent vanzari
colegii, mediul de lucru
Atmosfera friendly, management OK - depinde de proiect, stabilitate a task-urilor.
Junior Software Developer
- colegi sociabili- HR foarte saritor- salariu bun pe internship
Call Center Department
Inginer productie
Customer Service Advisor ...