Meridian Grup

Interviu Asistent manager

06.12.2018 Util (9)

Nicio oferta primita
Raspuns primit
Am fost la interviu in Noiembrie 2018, in Bucuresti.

Cum a decurs interviul?
in decursul acestei zile am participat la 3 intervuri unul dupa celalalt.Primul lucru ciudat a fost reactia vis a vis de intrebarea "care ar fi beneiciile financiare?".Doamna parca a intrat in transa ,a spus un lung discurs in care sa te piarda,fara a oferi un raspuns clar.Am mai incercat o data "inteleg ce imi spuneti dar poate avem o neconcordanta, poate oferta dumneavoastra nu este la asteptarile candidatului si poate ne pierdem amandoi timpul" ,dansa a continuat sa spuna ca se iau foarte multe lucruri in considerare si nu este posibil sa vorbim despre o suma pentru ca trebuie sa ne dam seama si pe ce post va potriviti(desi am aplicat pe un anumit post, evident!!) A urmat al 2 lea interviu in care practic am repetat ce am vorbit cu prima doamna , la al 3 lea interviu,dupa 30 minute pe putin asteptare, am luat contact cu specialistii in recrutare, mi s-a spus,deci cei de dinainte nu stiu ce au fost .
Domnul specialist a pus unele intrebari regasite la celelalte doamne, unde stai,cat aici pana aici,de ce ai renuntat la ultimul job , apoi ce profil avea liceul(unde este sensul?? am mai terminat si o facultate de atunci !) de ce postul acesta si nu altul, sa nu cumva sa mint ca ei sunt specialisti si isi dau seama (fii serios :)) ) totul acompaniat de o atitudine superioara . Nu , pana la finalul ultimului interviu nu am aflat orientativ un salariu, dupa parerea mea ,nu ar fi un salariu coplesitor.Inteleg,este o companie mare , dar am lucrat pentru o companie mare,am mai fost la interviuri cu firme mari,asta nu este o scuza ca tu doar sa ceri informatii dar sa fii de o secretomanie stranie.

Intrebari si teste la interviu
unde stai, cat faci pana aici , ce stii despre noi si alte intrebari de umplutura sau chiar usor deplasate , gen la ce alte companii ai mai aplicat ..le-am spus ca nu mi se pare o intrebare potrivita ,raspunsul domnului nu a fost in schimb amabil.

Sfat pentru alti candidati
daca nu aveti timp de pierdut ..poti sa ii eviti.

Interviu Cost controller

15.10.2018 Util (8)
Experienta neutra

Raspuns primit
Am fost la interviu in Martie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu Contabil

06.09.2018 Util (8)
Experienta neutra

Nicio oferta primita
Raspuns primit
Am fost la interviu in August 2018, in Bucuresti.

Interviu Internship

19.06.2018 Util (9)

Niciun raspuns
Am fost la interviu in Martie 2018, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu Manager vanzari Leasing

26.03.2018 Util (6)

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Februarie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 saptamani.

Cum a decurs interviul?

Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Function delivery owner - Algo team - ADAS TSR
Continental Automotive Group ...
Locuri de munca Continental Automotive Group Romania System Engineer (Radar Core Architect) - ADAS TSR
Continental Automotive Group ...
Locuri de munca Honeywell Romania Customer Service Assistant with French- HBT
Locuri de munca Honeywell Romania Procurement Specialist with French
Locuri de munca Cameron Romania AP Invoice Processing Analyst
Cameron Romania
Colectiv Ok. Te intelege toată lumea
Ritmul de munca te indeamna sa devii mai eficient.
Inginer Mentenanta
Poti invata foarte multe, foarte repede (daca esti ambitios/a).Oportunitati de training-uri in tara ...
QA Engineer
Executive assistant