Oracle Romania

Am fost la interviu in Octombrie 2018, in Bucuresti
Durata interviu: 7 zile
Dificultate interviu: Mediu

Oracle University Romania

Primul interviu telefonic foarte ok, o discutie in romana si engleza cu intrebari legate de experienta anterioara si informatii oferite despre job-ul respectiv.
Al doilea trebuia sa fie cu 3 persoane, au fost doar doua dintre care una-managerul s-a scuzat de la inceput ca nu poate sa ramana mai mult de 20-30 de min. A durat aprox 2 ore incepand cu un test de logica relativ usor. F multe intrebari despre experienta, un role-play si niste situatii de cum ai proceda daca.
Al treilea trebuia dat tot cu 3 persoane, au fost doar cele doua, managerul fiind prezent de aceasta data. S-a oferit un studiu de caz inainte cu niste situatii si intrebari. M-am simtit efectiv ca la interogatoriu, cu tot felul de priviri suspicioase ca si cand as fi mintit, pana sa-mi dau seama ca managerul de fapt asta urmarea, sa ma faca sa nu mai am raspunsuri. Intrebari foarte in detaliu si f multe fara legatura cu studiul de caz. Dupa fiecare raspuns/raspunsuri imi spunea "altceva?" ca si cand niciodata nu ar fi fost de ajuns. Ori nu i-a placut fata mea, ori avea pe cnv pe care sa-l angajeze, ori asa e el un frustrat. :)

De departe cea mai proasta experienta pe care am avut-o la un interviu. Doar pentru salariu as fi acceptat acest job dupa experienta interviului.

Intrebari si teste la interviu?
Test de logica-psihologie. Intrebari legate de studiul de caz si multe altele clasice si seci. Mai avea sa intrebe unde te vezi peste 5 ani?

Sfat pentru alti candidati
Salariu bun. ca mediu de lucru si colegi pe acest departament- Oracle University Inside Sales, nu recomand. Managerul era un frustrat care abia astepta sa ma "prinda" cu ceva la care nu aveam raspunsuri la interviu. Probabil ca in maxim 2-3 luni plecam singur sau fortat din alte motive. Mi-am dat seama in ultimele 20 de min ca oricum nu vrea sa ma angajeze si il vedeam zambind cand nu mai aveam raspunsuri sau etc.

Interviu EMEA Deal Specialist

Am fost la interviu in Noiembrie 2018, in Bucuresti
Durata interviu: 2 zile
Dificultate interviu: Dificil

Cum a decurs interviul?

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Nobel

Bucuresti,