Schaeffler Romania

Interviu Inginer calcul

28.08.2017 Util (1)
Experienta negativa

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Mai 2017, in Brasov.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
-o parte a interviului a fost la telefon si unul sediu firmei in Cristian;
-nu a fost deloc greu, m-au intrebat ce fac la firma care lucrez (fiind pe domeniu cu postul lor) si mi-au explicat ce fac ei acolo atat;

Intrebari si teste la interviu
-intrebari au fost din domeniu, aveam avantaj ca lucrez pe domeniu doar ca ei lucreaza pe alte soft-uri;
-singurul lucru care mi-au spus e ca ideal ar fi sa stiu si Germana (eu am cerut sa-mi faca training de lb. Germana daca tot oferta e pe 6 luni dar nimic)

Motiv respingere oferta
- contract pe perioada determinata 6 luni, avand deja un post pe nedeterminata tot la o multinationala si experienta in domeniu de aprox 2 ani;
- am cerut training daca nu vor sa-mi faca pe nedeterminata pe motiv ca sunt ok dar totusi n-am experienta si nu au promis nimic propriu-zis ;
-mi s-a parut ca vor sa se agate de orice motiv numai ca sa nu fiu conform cu cea ce au pus pe net despre job, dat fiind faptul ca oferta a fost exact cat luam la firma unde lucrez (prost am fost ca le-am spus cat iau aici); am vrut sa fiu corect dar nu se merita cu multinationalele astea.... cred ca daca aveam si 5 ani experienta pe acelasi domeniu + stiam Lb. Germana tot oferta ar fi fost exact cat luam si aici;
-grija la orice multinatinationala sa nu spuneti cat aveti la job actual si cat cereti pt. ca pe parcurs numai ai ce negocia; ei stind tot despre tine dar tu nimic despre companie.... pana nu pun si o plaja de salarii cand posteaza job-ul nimic..... majoritatea sunt smecheri, deci mare grija;

Interviu Programator

11.01.2015 Util (0)
Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Octombrie 2013, in Brasov.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informatiile va rugam sa intrati in contul dumneavoastra .

Locuri de munca Honeywell Romania GCC Administrator
Locuri de munca Honeywell Romania Procurement Specialist German
Locuri de munca MAHLE Componente de Motor SRL Internship in Inginerie
MAHLE Componente de Motor SRL
Locuri de munca Unilever Romania Transport Operator ICE
Unilever Romania
BUCURESTI, Job national
Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Team Leader for System Engineering (I BS) - Iasi
Continental Automotive Group ...
Iasi
Operator validare, prelucrare si introducere date
Program flexibil, colectiv de treaba, salariu satisfacator
In afara de faptul ca e o rampa de lansare în domeniul bancar pentru tineri, nu am alt pro.
Operator Asamblare
-Mediu placut de lucru-colegialitate-salariu atractiv-companie intr-o continua dezvoltare-respect-5 ...
Graphic designer
Customer Service