Schaeffler Romania

Interviu Inginer calcul

28.08.2017 Util (8)
Experienta negativa

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Mai 2017, in Brasov.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
-o parte a interviului a fost la telefon si unul sediu firmei in Cristian;
-nu a fost deloc greu, m-au intrebat ce fac la firma care lucrez (fiind pe domeniu cu postul lor) si mi-au explicat ce fac ei acolo atat;

Intrebari si teste la interviu
-intrebari au fost din domeniu, aveam avantaj ca lucrez pe domeniu doar ca ei lucreaza pe alte soft-uri;
-singurul lucru care mi-au spus e ca ideal ar fi sa stiu si Germana (eu am cerut sa-mi faca training de lb. Germana daca tot oferta e pe 6 luni dar nimic)

Motiv respingere oferta
- contract pe perioada determinata 6 luni, avand deja un post pe nedeterminata tot la o multinationala si experienta in domeniu de aprox 2 ani;
- am cerut training daca nu vor sa-mi faca pe nedeterminata pe motiv ca sunt ok dar totusi n-am experienta si nu au promis nimic propriu-zis ;
-mi s-a parut ca vor sa se agate de orice motiv numai ca sa nu fiu conform cu cea ce au pus pe net despre job, dat fiind faptul ca oferta a fost exact cat luam la firma unde lucrez (prost am fost ca le-am spus cat iau aici); am vrut sa fiu corect dar nu se merita cu multinationalele astea.... cred ca daca aveam si 5 ani experienta pe acelasi domeniu + stiam Lb. Germana tot oferta ar fi fost exact cat luam si aici;
-grija la orice multinatinationala sa nu spuneti cat aveti la job actual si cat cereti pt. ca pe parcurs numai ai ce negocia; ei stind tot despre tine dar tu nimic despre companie.... pana nu pun si o plaja de salarii cand posteaza job-ul nimic..... majoritatea sunt smecheri, deci mare grija;

Interviu Programator

11.01.2015 Util (0)
Experienta neutra

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Octombrie 2013, in Brasov.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca Deltamed SRL
Deltamed SRL
Locuri de munca Atlas Copco Romania
Atlas Copco Romania
Consultant turism
Exista o perioada de induction la inceput foarte utila.
Clienti internationali, colegii din tarile cu care colaborezi
Consilier financiar
Posibilitate de avansare rapida, concursuri interne
Consilier financiar
Agent relatii clienti