Stefanini Romania

Am fost la interviu in Iulie 2017, in Sibiu
Durata interviu: 2 zile
Dificultate interviu: Dificil

Cum a decurs interviul?
Dupa ce am fost contactata ptr acest post mi s-a cerut permisiunea sa efectuez 3 interviuri telefonice pe PT, ES si FR.

Am trecut interviurile cu succes (fiecare din cele 3 a constat in intrebari diferite de la stilul de viata, la pregatirea academica, la experienta profesionala sau felul in care ai deprins aceste limbi) . Doua dintre limbi au fost cu nativi iar PT cu o vorbitoare fluenta insa nu era nativa. Ptr mine a fost destul de usor ptr ca nu am probleme de exprimare in aceste limbi.

In aceeasi zi am fost invitata la sediul ptr a sustine testele scrise ptr aceste limbi (care constau intr-un eseu si intrebari cu trimitere la service). Nu mi s-a parut deloc greu insa in acest punct trebuie sa stapanesti limbile la in nivel avansat. Dupa testele scrise am avut o conversatie cu cativa team leaderi in limbile mai sus mentionate. Asta ca sa vada exact modul de exprimare, dictia etc.

Ultimul pas a fost testul tehnic pe calculator cu intrebari extrem de banale. Nu sunt deloc avansata in operarea pc insa daca ai scris o lucrare de diploma, daca ai deschis un adobe etc e ft simplu.

A doua zi m-au sunat sa imi spuna ca am trecut cu succes si am primit oferta salariala pe mail.

Tin sa mentionez ca este ft important ca cv-ul vostru sa fie veridic. Nu declarati ca vb fluent o limba daca nu este asa. Mai bine sa evitati penibilul situatiei de a nu va putea exprima in limba respectiva. Eu le-am explicat ca spaniola nu este avansata si lucrez in continuare la acest aspect insa nu am avut nici o problema si au apreciat sinceritatea.

Intrebari si teste la interviu?
Intrebari legate de customer care, abilitati lingvistice plus testare cunostinte tehnice

Sfat pentru alti candidati
Cv-ul sa fie veridic. Nivelul limbilor trebuie sa fie ft bun inspre avansat.

Sa nu lipseasca increderea, vorbiti clar si rar si sa nu va fie teama sa adresati intrebari la randul vostru.

Interviu Data analyst

Dificultate interviu: Mediu

Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Galerie foto
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...