Experienta negativa

Nicio oferta primita

Interviu Linux Administrator

15.02.2017 Util (0)
Am fost la interviu in Ianuarie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 luni.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
Interviu clasic pentru Linux Sysadmin, atat de HR cat si o mini proba practica in care mi s-au evaluat cunostiintele de cunoastere a Linux terminal: basic commands, grep, sed, awk per total la nivelul LPIC 1.

Colegul de pe partea tehnica ar fi fost ok, m-as fi inteles cu el, domnisoara de la HR a parut ca doar isi face meseria comunicandu-mi detalii despre post si nimic mai mult. In ceea ce priveste asteptarile salariile au spus ca salariul se negociaza, personal nu consider ca am exagerat cu cerintele mele. Nici macar nu m-au contactat sa imi ofere feedback, drep urmare ii pot considera neseriosi,

Sfat pentru alti candidati
Persoanele cu experienta , ganditi-va serios inainte sa acceptati sa lucrati pentru ei, au multi angajati studenti de aici si maniera in care isi redacteaza ofertele de angajare, citez "+30% of our colleagues are ladies (and some of them have really unusual & beautiful names) " .

Experienta neutra

Nicio oferta primita

Interviu QA Engineer

17.12.2016 Util (0)
Am fost la interviu in Noiembrie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Mediu.