URSUS Breweries / SABMiller

Productie Bunuri de Consum

• Profil companie inactiv
  • Site: www.ursus-breweries.ro

Acest angajator nu furnizeaza pentru moment continut personalizat pentru profilul sau.

Interviuri companie URSUS Breweries / SABMiller

Interviu Personal TESA

29.12.2017 Util (5)
Experienta neutra

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Septembrie 2017, in Cluj-Napoca.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviul?
Mai intai un interviu telefonic de aproximativ 30 minute cu o domnisoara de la HR care m-a pus pe speaker fara sa mentioneze asta ( desi era de bun simt sa anunte). La cateva zile distanta a urmat un interviu de vreo ora, fata in fata cu cativa sefi aparent haiosi, pusi pe glume ca la o bere intre amici.

Intrebari si teste la interviu
Niciun test practic, doar discutii ample despre experienta anterioara. Intrebari multe pe baza CV-ului in romana si engleza, plus obsedanta intrebare "de ce vrei sa lucrezi la noi", pe care mi-au adresat-o de vreo trei ori, de parca nu se saturau sa auda ce minunata e firma si cum dintotdeauna imi doream sa lucrez acolo. S-a insistat foarte mult la ambele interviuri sa le spun salariul dorit, fara sa ofere nicio informatie concreta in plus legata de subiect. Nimic despre costurile de relocare. Contrar altor interviuri la care am participat, nu mi-au oferit ocazia sa le pun si eu la randul meu intrebari, a trebuit sa insist eu, desi au lasat impresia ca nu le prea convine sa dea detalii. Din discutie au reiesit aspecte care clar ar fi trebuit trecute in anuntul de angajare si pe care daca le-as fi stiut, probabil ca nici nu as fi aplicat de la bun inceput. Faptul ca nu au fost onesti cu descrierea jobului si cu conditiile de munca m-a dezamagit, denota neseriozitate. Au promis ca in cateva zile imi vor da un raspuns indiferent ca e pozitiv sau negativ, dar nu au mai dat vreun semn de viata. E o firma mare, totusi, cu pretentii de profesionalism.

Sfat pentru alti candidati
Intrebati cat mai mult la interviu, trageti-i de limba, sa nu aveti surprize mai tarziu.

Interviu Operator Asamblare

29.10.2017 Util (11)
Experienta neutra

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Octombrie 2017, in Timisoara.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca Mellow Drinks Internship - Finance
Procter & Gamble
Locuri de munca Procter & Gamble Sales Managerial Internship
Procter & Gamble
BUCURESTI, Job national
Stress putin, locuri de parcare, locatie faina (Piata Presei), colegi romani super de treaba, un ...
Inginer Mentenanta
Mediu de lucru curatDotari decente
Nu am nimic bun de adaugat
Inginer Mentenanta
Director adjunct