Vio Trans Grup

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Septembrie 2019, în Dragomirești, Dâmbovița
Durata interviu: 1 zile
Dificultate interviu: Mediu

Cum a decurs interviul?
Interviul a constat într-o discuție la care am participat împreună cu administratorul de rețea manager al departamentului IT și managerul de la personal.

Întrebări și teste la interviu?
Încă de la început managerul de personal a încercat să mă intimideze punctând că numele meu e greșit sau a fost dat din greșeală. Apoi a încercat să devieze discuția spre aspecte negative al carierei mele întrebând de ce am plecat de la locurile de muncă trecute sau de ce am lucrat așa puțin timp omițând intenționat intenționat locurile de muncă legate de domeniu unde am lucrat 8 ani sau 5 ani. În sfârșit am reușit să îndrept discuția spre aspectele tehnice din departamentul IT și spre sarcinile mele de viitor dacă voi fi acolo. S-a văzut clar pe fața lui cum managerul de personal a turbat de furie când eu și cu managerul IT am intrat în lumea nostră a profesioniștilor IT și am discutat despre servere, echipamente de rețea și medii de transmisie. În final acest manager și-a dat arama pe față după ce managerul IT a plecat ca să nu mai fie de față la caricatura de interviu. Postul era deja dat probabil. M-au chemat la interviu ca să-și facă norma de interviuri înainte de angajarea deja aranjată. E păcat pentru că e o firmă în creștere. Dar nu e un loc unde să lucrezi cu plăcere și pasiune pentru IT.

Locuri de muncă
Sales Consulting