Webhelp Romania

Interviu Agent back office

10.11.2017 Util (9)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Noiembrie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Foarte dificil.

Cum a decurs interviul?
Un interviu dificil, care se da pe calculator la sediul lor din Strada Sfintii Voievozi, Bucuresti. Distanta fata de metrou este cam de 13minute de mers pe jos... Iar daca vrei sa iei un taxi pana acolo, cam nimeni nu vrea sa te duca decat daca le platesti dublu cursa. Trecand peste asta, am ajuns acolo la ora stabilita, si m-au invitat direct la un test la calculator. Timpul alocat pentru test a fost de 100 de minute. Am obtinut 27 de puncte din 100, desi cunosc limba franceza la nivel incepator-mediu.

Intrebari si teste la interviu
Testul pe calculator este foarte dificil, si veti avea probleme daca nu cunoasteti limba franceza la nivel avansat. Eu nu inteleg cum pot spune in anuntul de recruatre de pe eJobs: "Esti o fire spontanta? Cunosti limba franceza la nivel incepator? Atunci te dorim in echipa noastra!" cand e clar ca testul necesita cunostinte avansate de limba franceza.

Este structurat pe 3 parti si chiar aveti nevoie de peste 60 minute pentru a-l finaliza. Sunt cam 100 intrebari in total de tip grila in care ti se testeaza gramatica, sintaxa si multe altele. In afara de astea, este o parte in care trebuie sa interpretezi o scrisoare in franceza primita pe email, o alta parte cu 5 intrebari de compunere libera in franceza, si o alta parte in care trebuie sa asculti un fisier audio de 3min in franceza si sa raspunzi la 20 intrebari pe tema asta. Per total, foarte dificil daca nu stii limba franceza la nivel avansat sau nativ.

Sfat pentru alti candidati
Sa nu se prezinte la interviu daca nu stiu limba franceza la nivel avansat sau nativ. Sa nu se ia dupa anunturile lor de recrutare minicinoase. Sa fie atenti intrucat mie mi-au comunicat ca in total sunt 3 sedinte de intervievare in 3 saptamani diferite, deci procesul este de durata, chiar daca stiti f bine limba franceza.

Interviu Agent Servicii Clienti

19.07.2017 Util (11)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Mai 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu Consilier clienti

28.06.2016 Util (2)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Noiembrie 2015, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Interviu Consilier clienti

09.01.2016 Util (1)
Experienta neutra

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Noiembrie 2015, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Inveti multe Mediul este ok. Salariu la timp. Asigurare medicala. Al 13-elea salar..............
traininguri relevante, colegi super ok
Operator introducere, prelucrare si validare date cu limba franceza
Colectiv tânăr, mediu de lucru plăcut, diverse beneficii: asigurare medicala, bonusuri lunare, ...
Analist servicii clienti
Motostivuitorist