Administrator de rețea Linux - Netex Romania

Administrator de rețea Linux

Publicat 08.04.2024 | Expiră 04.07.2024

Descriere job

Candidatul ideal:

  • Bune cunoștințe despre rețeaua de calculatoare(Ethernet, LAN, TCP/IP, VLAN, VPN)
  • Cunoștințe de bază despre sistemele de operare Linux, hardware, servere, stații de lucru(workstations), stocare media, arhitectură redundantă;
  • Linux scripting ( Bash, Perl, etc)
  • Cunoștințele Puppet și AWS Salt – sunt considerate un plus.

Responsabilităţi:

  • Administrarea și patching-ul Serverelor Linux;
  • Monitorizarea și configurarea rețelelor de comunicare, VPN-uri;
  • Mentenanța și configurarea sistemelor IP și de Telefonie;
  • Asistarea dezvoltării web de care au nevoie anumite departmente;
  • Setarea și mentenanța sistemului de securitate;
  • Menținerea documentației la zi.

Ce oferim:

  • Posibilitatea de a lucra intr-o companie lider de piață în e-commerce, printre cele mai bune din branșele din Europa;
  • Ocazia de a învăța lucruri noi, de a fi în pas cu ultimele tehnologii;
  • Programe specifice de training tehnic;
  • Un mediu de lucru provocator;
  • Program flexibil;
  • Team building-uri;
  • Veți face parte dintr-o echipă tânără și talentată de profesioniști IT.
Netex Romania

33 anunțuri active

3.70

37 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Medium level (2-5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Timisoara, Cluj-Napoca, Baia Mare, Agnita, Sibiu, Medias, Resita
Limbi străine Engleză, Germană