Descriere job

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, un important jucator in domeniul logisticii, transportului si curieratului un Field Sales Executive.

Descrierea postului:
-Suntem in cautarea unor “hunteri” cu experienta relevanta in vanzari de servicii;
-Ne dorim oameni cu motivatie si dorinta de afirmare prin performanta proprie;
-Ne dorim specialisti in vanzari directe.

Responsabilitati:
- Sa contribuie la indeplinirea obiectivelor comerciale ale companiei prin managementul teritoriului de vanzari alocat, atat prin mentinerea portofoliului existent, cat si prin castigarea de clienti noi, in scopul realizarii obiectivelor individuale, ale teritoriului alocat si ale companiei;
- Sa identifice nevoile clientilor, sa analizeze si sa rezolve problemele si sa promoveze serviciile companiei de curierat impreuna cu solutii ale cererilor speciale, atunci cand acestea sunt necesare;
- Sa comunice clar clientilor serviciile pe care compania le poate oferi;
- Sa efectueze numarul cerut de vizite la clienti, conform normelor comerciale si de vanzari;
- Sa ofere sprijin clientilor direct, telefonic si on-line.

Cerinte:
- Permis conducere categoria B;
- Experienta relevanta in vanzari de servicii, de minimum 3 ani;
- Persoana pasionata si proactiva in ceea ce face (rezultatele nu vor intarzia sa apara);
- Orientare catre client;
- Persoana persuasiva, dinamica si entuziasta;
- Spirit competitiv, tot timpul in cautarea unui nou potential client;
- Abilitati de comunicare atat in limba romana, cat si in engleza (scris si vorbit);
- Orientare spre soluții și capabilitatea de a găsi rapid variante de soluționare pentru problemele clientului pentru a se asigura de reușita vânzării si de satisfactia clientului.
Poți aplica direct prin Adecco aici