DESCRIERE JOB

Pentru clientul nostru, o companie in crestere, care ofera un pachet complet de servicii bazat
pe o gama larga de echipamente de masurare de inalta precizie pentru proprietati comerciale,
proprietari de case si utilitati energetice, suntem in cautarea unui Analist Calcul - Vorbitor de Limba
Franceza.

Produsele si serviciile acopera instalarea, punerea in functiune a contoarelor si facturarea
consumului de energie, apa si costuri auxiliare.

Responsabilitati:
• Crearea bazei de date prin introducerea in programul de calcul specializat a datelor inscrise
in fisele de montaj si documentele anexate acestora, conform procedurilor interne;
• Efectuarea completarilor, a modificarilor în baza de date conform procedurilor interne;
• Aplicarea metodologiei de calcul si efectuarea calculelor pentru determinarea consumurilor
individuale;
•  Arhivarea documentelor necesare calculului;
• Oferirea de raspunsuri reclamatiilor clientilor privitoare la calculul consumurilor individuale.

Cerinte:
• Studii medii/ superioare;
• Cunostinte foarte bune de operare calculator (MS Excel, MS Word);
• Competente de baza in matematica;
• Cunosterea limbii franceze – minimum nivel mediu.
• Abilitati de calcul;
• Abilitati de comunicare;
• Abilitati de organizare;
• Atentie concentrata și distributiva;
• Rezistenta la stres;
• Orientare spre client;
• Capacitatea de a lucra in echipa.

Beneficii:
• Pachet salarial atractiv;
• Mediu de lucru tanar si dinamic;
• Perspective de dezvoltare profesionala.