DESCRIERE JOB

Descrierea postului

Te invităm să te alături echipei Accountess în cadrul căreia vei gestiona un portofoliu de clienţi şi te vei ocupa, alaturi de suportul unui junior de activități precum:

• contabilitate financiară şi de gestiune până la nivel de balanţă şi bilanţ inclusiv
  • calculul, înregistrarea şi declararea impozitelor şi taxelor către bugetul de stat
  • realizarea declaraţiilor fiscale specifice sferei de activitate
  • realizarea de rapoarte financiare
  • acordarea de consultanță financiarfiscală clienților

Dacă îți dorești, poți să te implici și în alte proiecte potrivite cu planurile tale de dezvoltare (expertize contabile, audit statutar și audit intern, consultanță fiscală etc).

Vei găsi la noi persoane cu experiență, care te vor ajuta să te dezvolți ca profesionist, și colegi prietenoși și deschiși, cărora le place să găsească împreună soluțiile cele mai bune pentru a rezolva provocările contabile și fiscale ale clienților.

Daca îți place să îi înveți pe alții, vei avea ocazia să devii chiar tu supervizor în cadrul echipei, ghidând alți colegi în dezvoltare.

Beneficiile pe care le primești la noi sunt:

• salariu corelat cu experiența
  • bonusuri pentru performanță
  • plata proiectelor suplimentare
  • tichete de masă
  • decontarea abonamentelor RATB și Metrorex
  • asigurare medicala
  • abonament Bookster

De asemenea, îți susținem dezvoltarea cu:

• un spațiu de lucru plăcut și o cameră de recreere
  • traininguri interne cu ocazia modificărilor legislative
  • participarea la cursuri de specialitate externe (gen Tax Camp, conferințe de fiscalitate)
  • participarea la cursuri de dezvoltare personală
  • planning anual pentru a-ți stabili obiectivele de dezvoltare
  • teambuilding anual pentru a-ți redescoperi colegii și a te redescoperi pe tine în echipă

Cerințe

Potrivirea cu echipa și postul disponibil necesită să:

Fii o persoană organizată, responsabilă, pozitivă şi prietenoasă

Ai abilităţi foarte bune de comunicare şi relaţionare

Ai studii economice

Ai cunoștințe bune de contabilitate financiară şi de fiscalitate

Ai experiență de cel puțin trei ani în domeniul contabilităţii

Ai fie experiența fie abilitățile necesare pentru a gestiona un portofoliu de clienți

Ai fie experiența fie abilitățile necesare pentru a pregăti/coordona contabili juniori

Ai cunoștințe bune de operare ȋn Word și Excel

Descrierea companiei

Companiile evoluează odată cu oamenii care le-au creat, şi împreună cu cei care le susțin. Avem o experiență de peste 150 milioane de Euro în furnizarea de servicii pentru mai mult de 400 de clienți. Peste 400 de contracte de servicii înseamnă mai mult de 700 de oameni din arte, media, resurse umane, asigurări, telecomunicații, construcții și multe alte domenii, cu care interacționăm, care ne-au acordat încrederea lor și de la care, de 15 ani, ne luăm energia și inspirația.