Descriere job

Job-ul care iti da motive sa ramai!
Fiecare are motivele sale pentru care aplica la un job, dar motivele pentru care ramanem si ne place locul nostru de munca sunt date si de echipa, manager si Companie.
Aplica si tu la Deichmann pentru job-ul de Director de magazin si ramai pentru:

• stabilitate si grija pe care ti-o vom purta
  • pentru ca zi de zi dezvolti ceva la tine
  • usurinta cu care iti vezi rezultatele muncii tale
  • a invata cum sa fii total independent
  • a fi apreciat pentru cine esti si felicitat pentru ce vei realiza

La Deichmann vii pentru un job si ramai pentru ca inveti Retail!

Pentru magazinul ce se va deschide in Ploiesti Value Center cautam:

Director/ Directoare de magazin

Cautam persoane, cu sau fara experienta, cu dorinta de a se dezvolta si a prelua in viitor managementul unui magazin. Noi te vom sustine printr-un program intensiv de scolarizare si pregatire completa in care vei invata sistemele si procedurile Deichmann si vei descoperi Compania.
Totul se va face prin practica si prin metode interactive. Vei avea misiuni si situatii de rezolvat si o echipa alaturi, inca din primele saptamani.
………………………………………………………………………………………………………….
Profil:
In perioada de pregatire, ca sa-ti faci job-ul mai usor, din bagaj nu trebuie sa-ti lipseasca:

• dorinta reala de dezvoltare si de a deveni un manager bun
  • abilitatea de comunicare eficienta si relationare cu colegii
  • flexibilitatea de a lucra in diferite magazine din cadrul zonei
  • capacitatea de a lucra si de a te integra in echipe noi
  • orientarea catre clienti si nevoile lor
  • asumarea responsabilitatii, implicare si seriozitate
  • capacitatea de a face fata momentelor tensionate cu clientii in perioadele aglomerate

Dupa perioada de pregatire vei descoperi ca ai nevoie si de:

• placerea de a forma echipe si a inspira oameni
  • capacitatea de a organiza si coordona activitatile din magazinul pe care il vei prelua
  • flexibilitate in gandire si putere de decizie
  • proactivitate si o atentie distributiva, pentru ca magazinului condus de tine sa nu ii lipseasca nimic
  • rezistenta la sarcini repetitive si stres

Descrierea jobului:
Ca Director de Magazin, printre atributiile tale principale se vor numara:

• gestionarea, prezentarea, expunerea, aranjarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale Companiei
  • implicarea activa in urmarirea cresterii vanzarilor
  • administrarea magazinului si organizarea activitatilor in vederea atingerii obiectivelor si targetelor impuse
  • participarea ca membru activ al echipei de vanzari in activitatile zilnice din magazin
  • coordonarea, conducerea si motivarea angajatilor din subordine
  • implicarea in procesul de formare, instruire si evaluare al membrilor echipei
  • planificarea si gestionarea bugetului de personal

Ce oferim:

• comision din vanzari, bugete de echipa si recunoastere materiala a performantei prin vouchere cadou si bonusuri
  • contract de munca cu norma intreaga si program de lucru diferit/pe ture
  • abonament medical la o clinica privata
  • echipament de lucru (3 perechi de incaltaminte pe an)
  • un loc de munca sigur intr-o companie internationala de succes

Si mai oferim:

• scolarizare si pregatire intensiva in magazinele Deichmann (minim 3 luni)
  • o sansa in cariera ta: posibilitatea de a prelua un magazin in calitate de Director de magazin
  • dezvoltare profesionala de la zero in retail
  • garantia ca promisiunile catre tine vor fi mereu indeplinite
  • procese si proceduri clare pentru a-ti fi usor sa faci tot ce ai de facut
  • o echipa, care sa iti fie alaturi si un manager, care te va indruma si va fi acolo pentru a te ajuta cu sfaturi practice