Descriere job

Export Officer

Data limita pentru aplicarea la acest job este: 14.02.2022

Data limita pentru aplicarea la acest job este: 14.02.2022

De peste 66 de ani facem echipă pentru a oferi medicamente valoroase terapeutic și a face semenilor sănătatea și viața mai bună.
Pentru a ne atinge acest scop avem nevoie de colegi pe postul de

Export Officer

Viziunea și misiunea la care contribui

Ne punem întotdeauna forța și cunoașterea în slujba celor care au nevoie de sprijinul nostru. Facem medicamentele valoroase mai accesibile ca mijloc de îngrijire a sănătății pentru pacienți, medici și farmaciști.

Pretuim eficiența și spiritul de cooperare, care ne permit să fim orientați catre nevoile mereu în schimbare ale clienților și consumatorilor noștri.

Cum știi dacă ești persoana potrivită

• Ai abilități organizatorice și de lucru în echipă, de comunicare și negociere, inițiativă, orientare spre rezultat
  • Ești responsabil, corect, atent la detalii, ai viteză de reacție si rapididate în rezolvarea sarcinilor, capacitate de lucru cu respectarea termenelor limită
  • Deții cunoștințe de operare PC( Ms Office, Internet)
  • Cunoștințe bune de limbă engleză
  • Educație și calificări

• Ești absolvent de studii superioare, de preferat in domeniul Afacerilor Internationale
  • Care sunt responsabilitățile tale:

• Răspunzi de menținerea corespondeței cu partenerii externi
  • Urmărești etapele de realizare a comenzilor
  • Urmărești și răspunzi de pregătirea si livrarea comenzilor de export
  • Asiguri corespondența cu firmele de transport și asigurări
  • Răspunzi de urmărirea încasărilor în conformitate cu facturile de export
  • Oferta noastră

• Pachet salarial atractiv( tichete de masă, prime sărbatori legale, alte beneficii financiare și nonfinanciare)
  • Oportunitatea dezvoltării carierei într-o companie de renume
  • Acces la programe de formare profesională pentru dezvoltarea competențelor
  • Acces gratuit la biblioteca Bookster
  • Acces la facilitățile Club a+ Antibiotice pentru practicarea sporturilor (baschet, volei, tenis ,aerobic, pilates),
  • Acces la „Bistro pauza de masă” – posibilatea de a servi masa la preturi speciale pentru salariați
  • Transport gratuit la/de la locul de muncă pe raza municipiului Iași
  • Cei interesati sunt rugati sa trimita CV, insotit de scrisoare de intentie la e-mail: resurse.umane@antibiotice.ro pana la data de 14.02.2022

Relatii suplimentare la telefon: 0232-209142

Numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.

Asiguram confidentialitatea aplicatiilor.

Împreună creăm valoare. Împreună, în echipă!

Pentru mai multe detalii referitoare la prelucrarea datelor cu caracter personal,
    vă rugăm să consultați pagina noastră https://www.antibiotice.ro/prelucrarea-datelor-cu-caracter-personal/

INCARCA CV
    INCARCA SCRISOARE DE INTENTIE