DESCRIERE JOB

Adecco Resurse Umane cauta pentru clientul sau, o companie cu o experienta de peste 20 de ani in domeniul proiectelor de infrastructura si peste 13 ani in productia de tevi din polietilena si polipropilena un HR Manager.

Cerinte:

  • Studii superioare socio-umane: psihologie, sociologie, etc. / specializare in managementul resurselor umane;
  • Minim 3-5 ani experienta pe un post similar;
  • Cunostinte solide de legislatia muncii;
  • Experienta in evaluarea angajatilor si in folosirea diverselor instrumente de evaluare;
  • Limba engleza – nivel avansat;
  • Abilitati de comunicare, verbal si scris, sociabilitate, planificare si organizare, spirit de echipa, diplomatie;
  • Atitudine proactiva, persuasiune, flexibilitate si adaptabilitate;
  • Orientare catre solutii si rezultate.

Descrierea jobului

  • Coordonarea, conducerea si monitorizarea tuturor activitatilor de resurse umane: recrutare si selectie, orientare si instruire, evaluarea performantelor, propunerea sistemului de compensatii si beneficii, politica de retentie a angajatilor;
  • Analizarea pietei de recrutare si alegerea celor mai bune resurse pentru recrutarea celor mai potriviti candidati;
  • Planificarea anuala si trimestriala a recrutarii si a necesarului de personal, impreuna cu managementul;
  • Coordonarea proiectelor de recrutare, impreuna cu sefii de departamente;
  • Definirea profilelor in vederea recrutarii si selectiei celor mai buni candidati conform cerintelor companiei;
  • Analizarea nevoilor de training si dezvoltarea unui plan de training pentru dezvoltarea abilitatilor angajatilor;
  • Efectuarea si monitorizarea procesului de evaluare a personalului si asigurarea respectarii acestuia;
  • Implementarea si dezvoltarea unui sistem de evaluare bazat pe perfomante si competente la nivel de companie;
  • Reducerea fluctuatiei de personal si asigurarea stabilitatii personalului;
  • Monitorizarea si supervizarea arhivarii documentelor de personal si asigurarea securitatii acestora;
  • Actualizarea continua a legislatiei muncii si asigurarea aplicarii ei in companie.

Descrierea companiei

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Creionăm noi soluții pentru clienții noștri, în vederea eficientizării proceselor implicate în domeniul resurselor umane și reducerii costurilor.

Pentru mai multe joburi ne puteți vizita website-ul www.adecco.ro unde vă puteți înregistra CV-ul în baza de date Adecco sau puteți descărca aplicația Adecco Jobs valabilă în AppStore și GooglePlay.

Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate si vor luate în considerare în proiectele ce corespund experienței dumneavoastră profesionale.

Poti aplica direct prin Adecco aici