Descriere job

Alaturi de partenerul nostru - un start-up in Romania, care a lansat prima platforma de piata B2B pentru industria echipamentelor comerciale, cautam un Junior Inginer proiectare sisteme depozitare (Autocad), talentat si pasionat care sa se alature echipei lor.

Cerinţe:

• Diploma de licenta in arhitectura, design sau echivalent.
• Experienta in proiectare de minim 1 an- sisteme depozitare
• Cunostinte foarte bune de desen tehnic si proiectare AutoCad
• Cunoaștere excelentă a MS Office (PowerPoint, Excel și Word)
• Capacitatea de a colecta si analiza date complexe
• Bune abilitati de comunicare si negociere
• Abilitati excelente de comunicare in limba engleza
• Bune abilitati de organizare, gestionare a timpului si prioritizare

Responsabilitati:

• Prezinta si promoveaza serviciile companiei in conformitate cu standardele si politicile comerciale
• Propune solutii de proiectare corespunzatoare cerintelor tehnice ale potentialilor clienti.
• Ofera solutii tehnice intr-o manieră profesionala si in perioadele convenite
• Realizarea ofertei tehnice si comerciale pe baza proiectului tehnic si a cererii de oferta.
• Analizeaza proiectele si completeaza documentatia tehnica in cazul in care datele receptionate sunt incomplete sau incorecte, asigurandu-se de buna intelegere a cerintelor clientilor;
• Participarea la intalniri cu potentialii clienti pentru a determina cerintele tehnice si pentru a va asigura ca toate informațiile necesare sunt colectate
• Structureaza si elaboreaza propuneri de vanzare convingatoare / documentatie comerciala si tehnica ce prezinta economiile de costuri si beneficiile pentru clienii
• Colaboreaza cu producatorii / furnizorii companiei pentru a rezolva problemele cu privire la proiectele curente si a oferi solutii cu privire la implementarea proiectului

Compensatii si beneficii

• Salariu bun și pachet de investiții semnificativ în companie.
• Asigurare medicala
• Mediu de lucru într-un mediu prietenos.
• Dezvoltare profesionala