Descriere job

Process Manager O activitate concentrată asupra proceselor! Atribuțiile dumneavoastră Monitorizare si dezvoltare trafic direct line si cu temperatura controlata in trafic intern ( participare activa la procesul de cotare - tendere/ oferte) Analiza evolutie business la nivel de client direct line Administrare si monitorizare carduri carburant, wab-uri si semiremorci termo proprii si inchiriate Monitorizare SRM - tool gestionare documente furnizori transport ( in acord cu politica de compliance a companiei) Gestionare contracte de transport carausi/ inchierere echipamente, furnizori servicii, mentenanta echipamente ( wab-uri, semiremorci) IT Tools pentru carausi: status APP, Carrier portal, Status Link (Leitsystem transport order) Responsabil implementare procedura carausi clasa A: achizitie, monitorizare flota ( camioane transport) Oferta noastră Va bucurati de libertate de actiune intr-un mediu de lucru placut, care va permite sa va puneti in aplicare competentele specializate Contribuiti la conturarea viitorului companiei noastre si lucrati in mod creativ la dezvoltarea inovatiilor in cadrul unor echipe multiculturale Perfectionare continua la cel mai inalt nivel Noi metode de invatare inovatoare, stimulative Abonament clinica medicala Regina Maria Profilul dumneavoastră Excel - nivel avansat ( cerinta obligatorie ) Dispuneti de studii in domeniul transportului/logisticii, respectiv managementului de proces, precum si de experienta practica in cadrul unei unitati logistice operationale Cunoasteti limba engleza la un nivel foarte avansat, va desfasurati activitatea in mod autonom si orientat catre solutii Dati dovada de competente digitale avansate la utilizarea in cadrul activitatilor de rutina a sistemelor IT uzuale si a unor instrumente media diverse Dispuneti de abilitati bune de relationare si comunicare si manifestati un simt deosebit si interes pentru interactiunea cu alte persoane Dati dovada de o gandire iesita din tipare si gestionati cu succes chiar si situatiile complexe Manifestati un spirit analitic deosebit si dispuneti de o intelegere exceptionala a proceselor Sunteți obisnuit(a) sa va concentrati atentia asupra obiectivelor, dar aveti si o privire de ansamblu Succesul obtinut in perioade pline de provocari va stimuleaza Apreciati posibilitatea de a va desfasura activitatea independent si programul de lucru flexibil * Apreciem diversitatea și promovăm colaborarea între persoane de sex diferit, vârste diferite, etnii/religii diferite, precum și persoane cu nevoi speciale.