DESCRIERE JOB

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul dintre clientii sai, o companie multinationala ce presteaza servicii catre alte companii din domeniul industrial, un Regional Sales Manager.

Candidatul ideal:

- Experienta de minim 3 ani in vanzari servicii catre clienti din industria grea/usoara
- Experienta in coordonarea a minim 2 oameni
- Abilitati puternice de coaching si management pentru a sprijini invatarea si dezvoltarea echipei de vanzari
- Persoana ordonata, structurata, optimista si placuta, care face lucrurile cu simt al raspunderii
- Abilitati excelente de comunicare si o atitudine orientate catre client si rezultate
- Capacitate de asimilare rapida, initiativa si amabilitate, punctualitate, responsabilitate
- Cunostinte operare Excel, Outlook
- Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului:

- Administreaza, organizeaza si coordoneaza performanta per ansamblu a departamentului de vanzari
- Conduce activitatile desfasurate de agentii de vanzari, sprijina vanzarile, planifica, aloca obiectivele, organizeaza un system de raportare privind vizitele effectuate la clienti, analizeaza activitatea fiecarui agent de vanzari din aria de responsabilitate implementand obiective SMART.
- Conduce sedinte de lucru constant pe zona sa de acoperire
- Se ocupa cu instructajul angajatilor si dezvoltarea lor profesionala
- Gestioneaza si dezvolta, la cele mai inalte standarde de professionalism, relatii cheie cu clientii existenti si potentiali
Poti aplica direct prin Adecco aici