DESCRIERE JOB

Descriere job

- Cere oferte de pret, analizeaza si propune solutii de achizitii;

- Participa la selectionarea furnizorilor pe domeniile alocate facand propuneri in acest sens, selecteaza furnizori strategici;Intretine baza de date si dezvolta sistemul de evidenta al furnizorilor;

- Elaboreaza şi lanseaza comenzi catre furnizori;Urmareste procesul de livrare si evalueaza furnizorii;

- Masoara si monitorizeaza evolutia stocului de produse;

- Prospecteaza piata si realizeaza comparatii de pret si produse intre furnizorii din portofoliu si cei potentiali;

- Analizeaza ofertele din punct de vedere comercial;

- Efectueaza achizitii;Pregateste, lanseaza si urmareste comenzile de achizitie;

- Deruleaza contractele si comenzile cu furnizorii;

- Cerceteaza si analizeaza piata; identifica noi furnizori, stabileste necesarul, elaboreaza şi lanseaza comenzi catre furnizori;

Cerinte job

- Experienţă profesională în domeniu;Studii superioare;

- Excelente abilitati de planificare, organizare si comunicare;

- Abilitatea de a lucra eficient intr-un mediu cu ritm rapid si de intensitate ridicata;

- Abilitati si ‎fler in negocierea cu furnizorii.

ROMCONSULTING INTERNATIONAL S.R.L., cu sediul in Bucuresti, sector 1, str. Ghetarilor nr. 15, etaj 5, biroul nr. 5, inregistrata la Oficiul Registrului Comertului de pe langa Tribunalul Bucuresti sub nr. J40/9662/2000, avand CUI 13468314, in vederea derularii procesului de recrutare personal, colecteaza si prelucreaza date personale, in conformitate cu prevederile legale in materie de prelucrare a datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date. Romconsulting analizeaza informatiile cuprinse in CV-ul dumneavoastra pentru a evalua posibilitatea de ocupare a postului vacant. Datele dumneavoastra personale vor fi stocate de Romconsulting pana la finalizarea procesului de recrutare pentru postul pentru care ati aplicat. In situatia in care nu veti fi selectat(a) pentru interviu, Romconsulting pastreaza CV-ul dumneavoastra in baza de date pentru oportunitati viitoare, pe o perioada de maxim 3 (trei) ani. Prin transmiterea CV-ului dumneavoastra va exprimati in mod expres acordul cu privire la prelucrarea datelor dumneavoastra personale cuprinse in acesta, potrivit scopului mai sus precizat. Va informam ca potrivit prevederilor Regulamentului (UE) 2016/679 privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si privind libera circulatie a acestor date, beneficiati de dreptul de acces la datele furnizate, dreptul de rectificare a acestor date, dreptul la stergerea (“dreptul de a fi uitat”) datelor, dreptul la restrictionarea prelucrarii datelor, dreptul la portabilitatea datelor, dreptul de interventie si dreptul de opozitie la prelucrarea datelor. Pentru exercitarea acestor drepturi, precum si pentru orice alte solicitari referitoare la prelucrarea datelor dvs. personale, va puteti adresa cu o cerere scrisa, datata si semnata, trimisa prin posta la adresa: Bucuresti, Str. Ghetarilor nr. 15, sector 1, sau la adresa de email: gdpr@romconsulting.ro Daca ulterior colectarii, datele dumneavoastra personale se vor modifica (ex: nr telefon, adresa de e-mail, etc), va rugam sa ne informati cat mai curand posibil. Pentru detalii suplimentare referitor la prelucrarea datelor cu caracter personal, va rugam sa consultati rubrica “Politica de Prelucrare a Datelor Personale” de pe site-ul www.romconsulting.ro