Top Retail Non-Alimentar 2023 Top Retail Non-Alimentar 2023 dm drogerie markt dm drogerie markt
dm drogerie markt

dm drogerie markt

Tel: 0374 774 000 Fax: 0374 774 001 e-mail: office@dm-drogeriemarkt.ro Site: www.dm.ro

dm-Lernwelt - Platforma de e-learning adresată angajaților dm România

25.03.2021

dm Lernwelt este platforma proprie dm de e-learning, care este dezvoltată de colegii din Germania și Austria și care are drept scop facilitarea accesului angajaților dm la diferite tipuri de training, cursuri și evenimente de dezvoltare profesională și personală.

Cum în această perioadă nu ne este permis să organizăm întâlniri față în față, cu ajutorul platformei dm Lernwelt angajații  participă mai ușor la cursurile de care sunt interesați.

Există deja mai multe tipuri de conținut educațional dezvoltat de către angajații dm din Austria și Germania, iar dm România îl poate prelua și adapta la nevoile și situațiile de aici.

În dm Lernwelt se găsesc cursuri obligatorii și opționale despre teme diverse, iar înscrierea se poate face de fiecare angajat în parte.

Platforma a fost lansată în România la finalul lunii ianuarie 2021 și poate fi accesată și de pe smartphone-urile angajaților.