Ne bucuram sa anuntam ca angajam operatori de productie si depozit, mecanici si electricieni pentru fabricile din Cluj si Mures.

Lucram la capacitate maxima de la inceputul pandemiei si depunem eforturi continue pentru a ne asigura ca produsele Napolact ajung pe mesele voastre, mai ales in contextul dificil al pandemiei COVID-19.

"Pe fondul pandemiei, cererea de produse este într-o crestere accentuata si ne asteptam ca aceasta situatie sa continue. Colegii nostri din fabricile de la Cluj si Mures, precum si cei din depozite, muncesc intr-un ritm sustinut pentru a se asigura ca produsele noastre ajung in magazine si pe masa tuturor romanilor. Cautam in aceste zile sa extindem echipele din ambele fabrici pentru a raspunde nevoilor din piata, desi costurile de gestionare a masurilor impuse de criza sunt foarte mari" -  Ferenc Szecsko (director general).

Pe de altă parte, sprijinim si efortul asociatiilor, ONG-urilor si spitalelor in lupta cu COVID 19. In ultimele saptamani am venit in ajutorul persoanelor care au in aceste zile cea mai mare nevoie de sprijin.

Astfel, am donat peste sase tone de produse lactate Napolact catre asociatii din Cluj si Mures, printre care Spitalul de Boli Infectioase Cluj si Centrul pentru Varstnici din Targu Mures. In Bucuresti, Napolact a livrat produse lactate catre spitalele care reprezintă linia intai in combaterea COVID 19: Spitalul Victor Babes, Spitalul Bals, Spitalul Cantacuzino, Spitalul Bagdasar, Spitalul Coltea.

"Situatia fara precedent in care ne aflam îi solicita pe toti care pot ajuta in aceste zile. Misiunea Napolact este sa aducem produse sanatoase si gustoase tuturor romanilor, iar acum, ca niciodata, traim fiecare zi cu aceasta misiune in suflet" - Ferenc Szecsko,- Director General