MaxBet Romania MaxBet Romania
MaxBet Romania

MaxBet Romania

Despre succes si responsabilitate - Casino Inside

21.06.2019

In ediția 95 vă prezentăm o serie de materiale care au ca laitmotiv ideea de succes și responsabilitate, pentru că acești doi piloni reprezintă baza unei industrii sănătoase.

La Cover Story avem un material foarte interesant despre ROMSLOT. Vă invităm să citiți dialogul pe care l-am avut cu doamnele Gherghina Ionescu, vicepreședinte, și Valentina Dobre, secretar general, al asociației.

Dacă în numărul trecut am vorbit despre prioritățile și obiectivele asociației cu noul președinte al ROMSLOT, Sorin Georgescu, în acest număr am închis cumva cercul și am aflat alte multe lucruri despre activitatea acestei asociații.

Pe zona de legislație vă oferim un articol deosebit semnat de Nicoleta Bărăgan, avocat definitiv în cadrul C.A. Luca Mihai Cătălin care analizează ultimele propuneri de modificare a legislației privind jocurile de noroc în România exprimate de curând, pe 13 Mai, prin înregistrarea la Senatul României a unui proiect legislativ privind modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 77/2009 privind organizarea și exploatarea jocurilor de noroc.

De neratat!

Avem deosebita plăcere și onoare să găzduim în paginile noastre un interviu eveniment cu una din mințile cele mai sclipitoare ale României din ultima sută de ani. Domnul Academician Profesor Doctor Leon Dănăilă își expune în interviul pe care vă invităm să-l citiți părerea dânsului (de lincențiat atât în medicină neurologică, cât și în psihologie) față de felul cum trebuie privite jocurile de noroc de conștiința colectivă din România și cum trebuie să ne raportăm la acest domeniu care nu are o imagine așa bună în ochii opiniei publice de la noi, dar care în ultimii 20-30 de ani a făcut pași uriași către o reglementare la standarde europene, și o implicare socială și responsabilizare a tuturor actorilor din domeniu la un nivel ridicat.

Discuția dintre distinsul Academician Leon Dănăilă și dl. prof. dr. Marius Pantea, pe tema jocului patologic, a survenit ca urmare a declarațiilor unor politicieni, care propun scoaterea jocurilor de noroc din anumite zone ale orașelor din România, și care propovăduiesc ideea că acestea sunt răul cel mai mare în societatea noastră.

Jocurile online EGT România sunt acum live pe Get’s Bet și Red Sevens.

Dezvoltând continuu jocuri din ce în ce mai dinamice, care depășes așteptările jucătorilor și care creează experiențe ludice extrem de îndrăgite de utilizatori, EGT România extinde aceleași produse și în zona cazinourilor online. Divertismentul din offline este cu succes transpus în online prin intermediul partenerilor locali și internaționali.

Din 2004 în industria de jocuri de noroc din România, Liviu Popovici cunoaște în amănunt sectorul de gambling românesc. Conduce în prezent Romanian Bookmakers și Asociația Joc Responsabil și susține cu tărie că doar prin responsabilitate, industria se poate dezvolta durabil. Am discutat cu președintele Patronatului Organizatorilor de Pariuri din Românian despre provocările legislative la care sunt supuși operatorii de jocuri de noroc precum și despre modul de îmbunătățire a percepției publice față de jocurile de noroc și de implicare în problematici ce țin de responsabilitate.

Suntem în linie dreaptă către aniversarea de 10 ani (100 de ediții) Casino Inside și vă reamintim să vă lăsați loc liber în calendar pentru data de 5 Decembrie când sperăm să fiți alături de noi în număr cât mai mare în ceea ce se anunță a fi cele mai tari evenimente organizate de noi vreodată!

Sursa articol: www.casinoinside.ro