METRO.digital METRO.digital
METRO.digital

METRO.digital

Adrian Postelnicu, managing director al METRO.digital România: Accelerăm digitalizarea şi în special adopţia proceselor decizionale bazate pe date

25.08.2021

<<Odată cu posibilităţile puse la dispoziţie de tehnologii precum cloud, inteligenţa artificială şi machine learning, ne îndreptăm spre democratizarea data science şi augmented analytics.

METRO.digital România, divizia de IT a grupului german de comerţ angro METRO, va continua procesul de digitalizare accelerat în 2020, care vizează atât mediul online, cât şi comerţul tradiţional, având în vedere schimbările aduse de pandemia de COVID-19.

„Accelerăm digitalizarea şi, chiar mai mult, intenţionăm să accelerăm adopţia proceselor decizionale bazate pe date. Tehnologia evoluează fantastic în această zonă. Odată cu posibilităţile puse la dispoziţie de tehnologii precum cloud, inteligenţa artificială şi machine learning, ne îndreptăm către democratizarea data science şi augmented analytics. În fapt, presupune ca acest domeniu să devină mai accesibil nu doar specialiştilor, ci tuturor celor care au nevoie să-şi atingă obiectivele de business în ecosistemul METRO“, a spus pentru ZF Adrian Postelnicu, managing director în cadrul METRO.digital România.>>

Tot articolul aici: https://www.zf.ro/supliment-zf-solutii-it/adrian-postelnicu-managing-director-al-metro-digital-romania-20208209

Sursă: Ziarul Financiar