IT&C

Prezentare ALTEN Romania

Compania ALTEN este liderul European în domeniul consultanței în inginerie și tehnologie. Încă din 1988 aceasta oferă suport pentru dezvoltarea strategiilor clienților săi în domeniul Inovării, Cercetării și Dezvoltării și al Sistemelor de Tehnologia Informației.

ALTEN România, filială a grupului ALTEN, a fost înființată în anul 2006 la București și oferă consultanță tehnică pentru clienții săi. Domeniul principal de activitate în România este constituită de diviziile IT&C și Inginerie.

Misiunea noastră este să oferim expertiză tehnologică printr-o abordare multisectorială, prin stabilitate şi muncă în echipă.

Suntem peste 900 de specialiști la sediile noastre din București, Timișoara, Iași, Cluj-Napoca și Sibiu, deservind clienți atât pe plan local, cât și internațional, din domeniile telecomunicații, bancar, automotive, aeronautic, asigurări, farmaceutic și retail.

ALTEN România lucrează pe tehnologii 360 pentru toate proiectele în care suntem implicați. Această diversitate de proiecte reprezintă în același timp oportunități de dezvoltare în carieă pentru angajații noștri.

Divizia IT&C are o echipă de consultanți cu specializări specifice în Java, .NET, PHP, C#, C++, Siebel, Cognos, MS BI și Oracle BI, BSCS, în timp ce Divizia Techno are o echipă de consultanți cu specializări în CATIA V5, NewPDM, SolidWorks, Matlab/ Simulink, HIL, Autosar.

În plus:

- Avem pe piața locală o poziționare tehnologică cu valoare adăugată ridicată, fapt demonstrat de diversitatea proiectelor;

- Suntem un partener tehnologic al tuturor sectoarelor, având abilitatea de a implementa atât gateway-uri tehnologice, cât și metodologice.

- Avem o echipă formată 100% din specialiști în tehnologie, poziționați strategic în stadiile de proiectare și design ale proiectelor;

- ALTEN România beneficiază de o strategie de business internațională, o prezență globală care oferă fundații solide tuturor echipelor de lucru;

De ce sa lucrezi pentru noi?

ALTEN s-a dezvoltat în mod constant în ultimii 20 de ani, neîndepărtându-se de valorile-cheie, activitatea principală și misiunea care au transformat-o într-o companie de succes. Am ajuns aici prin consecvență, oamenii potriviți și munca de echipă.

Descoperă cele 5 elemente cheie despre ALTEN România

1. Specialiști calificați;

2. Colegi talentați și motivați;

3. Mediu de lucru prietenos;

4. Abordare multisectorială;

5. Expertiză în inginerie și tehnologie.

Beneficiile pe care le oferim:

- Dispunem de un mix interesant format din muncă, oportunităţi de învăţare şi de creştere în carieră, relaxare şi distracţie;

- Oferim posibilitatea de a participa la programe de training de specialitate în domeniul tehnologiei;

- Organizăm lunar evenimente de specializare și networking;

- Pentru noi, un stil de viață sănătos este esențial, așadar, îți oferim un pachet medical complex la o clinică privată;

- Am elaborat un Ghid de Creștere în Carieră, un program special creat pentru a ajuta angajații să își identifice aptitudinile, interesele și valorile în care cred, astfel încât să își construiască viitorul potrivit în ALTEN România. De asemenea, departamentele de Recrutare și de Business Management beneficiază de programe de inducție și training dezvoltate intern;

- Oferim un pachet salarial competitiv. Ne ghidăm după o filosofie de angajator ce livrează programe de compensații transparente, corecte și simple;

- Nu suntem adepții muncii fără distracție. De aceea, organizăm lunar evenimente fun şi, o dată pe an, teambuilding-ul ALTEN, cu activități de socializare care să te binedispună și să te motiveze.

interviuri
Dificultate Interviu