Bittnet Training Bittnet Training
Bittnet Training

Bittnet Training

Prezentare Bittnet Training

Bittnet Training face parte din Bittnet Group din 2007 și în prezent suntem partenerul și liderul pieței de training pentru industria IT din Romania.  Avem cea mai mare echipă de traineri la nivel național, care ne ajută să dezvoltăm cursuri de specialitate pentru domeniul IT. Compania a fost listată la Bursa AeROmarket din 2015 iar în 2020 am devenit prima companie IT listată pe Bursa de Valori București.

Ne bucurăm de un parteneriat strategic, la nivel european și putem oferi opțiuni de curs dintre cele mai variate, dintr-un portofoliu care grupează mai bine de 1000 de cursuri oficiale împărțite pe tehnologii din zona de DevOps, cloud, networking, security, IT management și din multe alte domenii.  Până în prezent am reușit să livrăm mai bine de 50,000 de ore de training IT.

Bittnet Training oferă cursuri 100% acreditate și suntem parteneri oficiali pentru cei mai de renume și cei mai ceruți vendori de pe piață: Microsoft, Cisco, Amazon Web Services, Oracle, CompTIA, ITIL, etc.

Avem programe de training complet autorizate - prin parteneriatul cu Global Knowledge și LLPA(The Leading Learning Partner Association), Bittnet poate oferi chiar orice curs din domeniul IT. Toate cursurile noastre se bazează pe cele mai recente programe de la furnizor, curicula și materia predată fiind actualizate in timp real, cu cele mai recente schimbări tehnologice.

Bittnet Training este perceput ca un partener de educație pe termen lung, datorită modului în care livrăm informația.

•            Oferim cursuri live, în format virtual pe 5 continete.

•            Suntem unicul partener de training AWS autorizat din Romania.

•            Avem o expertiză deosebită și prețuri competitive.

•            Cursurile noastre sunt livrate doar de instructori certificați.

În calitate de partener de training industriei IT din România angajamentul nostru este de a continua să oferim servicii de calitate care să corespundă nevoilor pieței și implicit, nevoilor clienților noștri. Investim timp și ne concentrăm eforturile ca să ne asigurăm că fiecare dintre participanții la curs își însușește noi abilitați practice, specifice jobului și domeniului din care face parte ori pe care dorește să îl acceseze.

Activitatea Bittnet Training se desfășoară la nivel național și compania dispune și de birouri regionale în cele mai reprezentative orașe din România: Cluj, Iași, Brașov, Timișoara, Craiova.

De ce sa lucrezi cu noi?

Punem accent pe valorile companiei noastre și tocmai de aceea este foarte important ca ele să fie evidențiate de la bun început, ele stau la baza deciziilor și relațiilor noastre.

Ne dorim să avem o colaborare frumoasă cu fiecare persoană ce ne calcă pragul, facem asta cu BUNĂTATE, ne purtăm cu ceilalți așa cum ne dorim ca ei să se poarte cu noi. Ne oferim ajutorul.

Apreciem diferențele dintre noi și le valorificăm către scopul comun. Și ne simțim bine împreună.

Știm cât de importantă este dezvoltarea, fie ea personală sau profesională, făcând parte din lumea tehnologiei, ÎNVĂȚAREA continuă este ceea ce ne face să evoluăm. Și asta ne definește.

Suntem AGILI, ne adaptăm în permanență, ne concentrăm pe rezultat. Conectăm oameni, procese și resurse într-un mod flexibil pentru noi și clienții noștri.

Acționăm din proprie inițiativă. Avem control asupra muncii noastre, facem alegeri și ne asumăm responsabilitatea deciziilor pe care le luăm pentru a ne atinge obiectivele, iar asta ne face AUTONOMI.

Avem program flexibil, lucru de acasă, le avem pe toate. Implementate de multă vreme.

Deciziile se iau aici. Adică în București, Cluj, Craiova etc. Da, ai citit corect, nu avem politici de la headquarter.

Dacă există o procedura înseamnă că este necesară. Nu avem proceduri în plus, iar dacă ai o idee mai bună, suntem deschiși să o punem în practică.

Statistici companie