Prezentare Carrefour Romania

Te-ai întrebat vreodată ce înseamnă de fapt, Lumea Carrefour?

Lumea Carrefour e mai mult. E despre oameni. Și spunem asta pentru că de 23 de ani, cei peste 17.000 de colegi definesc Lumea Carrefour prin tot ceea ce fac, zi de zi.

Ne mândrim cu faptul că suntem prima companie de retail care a adus conceptul de hipermarket în România. În prezent avem peste 400 de magazine în țară: hipermarketuri, supermarketuri, magazine de proximitate, magazine discounter. La acestea se adaugă aplicațiile inteligente de shopping (aplicația Carrefour) și inovațiile din magazine.

Toate aceste lucruri creează un cadru optim pentru multitudinea de job-uri, de la cofetar, brutar, măcelar, lucrător de bază legume-fructe, la specialiști, profesioniști și experți, atât în zona departamentelor comerciale din magazine, cât și la sediu.

Susținem și promovăm principiile de diversitate și incluziune, de egalitate și non-discriminare în rândul colegilor, cât și în afara organizației. Continuăm demersurile pe care compania le face încă din 2014 pe subiectul de diversitate și incluziune, când a primit certificarea GEEIS - una dintre cele mai importante certificări europene care atestă respectarea egalității de gen în companie. Cea mai recentă confirmare a tuturor standardelor a fost făcută în 2023, atunci când am primit recertificarea GEEIS. De asemenea, în 2022 și 2023 am primit certificarea Top Employer, care reprezintă o confirmare a angajamentului nostru față de dezvoltarea și binele colegilor, iar acest lucru se datorează fiecărui membru din Lumea Carrefour.

Căutăm mereu cele mai bune variante pentru ca fiecare membru al echipei noastre să aibă acces la informații și să se dezvolte profesional și personal în echipa noastră. Odată făcând parte din Lumea Carrefour, colegii noștri intră într-un proces de onboarding bine definit, indiferent de locul în care își desfășoară activitatea, punându-le la dispoziție tool-uri actuale și inovatoare de informare, de conectare cu membrii echipei și de învățare.

Strategia noastră pe termen lung pentru a contribui la dezvoltarea tuturor colegilor acoperă programe de creștere a competențelor digitale, adoptarea mindsetului digital, leadership incluziv.

Împreună, de 23 de ani facem pași spre transformarea organizației într-un mediu care facilitează accesul la noi resurse, un mediu sigur și prielnic dezvoltării oamenilor din cadrul organizației.

Ce înseamnă Lumea Carrefour?

Înseamnă noi. Noi, echipa. Noi, colegii. Noi, oamenii.

De ce sa lucrezi cu noi?

Vrem să ne asigurăm că munca ta e răsplătită așa cum trebuie. Ca să fie bine pentru tine: și când pleci în vacanță (în siguranță), și când ai o urgență sau o nevoie medicală, când ai nevoie de suport financiar adițional atunci când ai un eveniment în familie și multe alte lucruri de care să te bucuri în echipa noastră.

În fiecare an contribuim la creșterea și dezvoltarea personală și profesională pentru toți colegii. De aceea, atât în magazine, cât și la sediu, creăm oportunități prin care colegii noștri să își dezvolte abilitățile, să interacționeze prin procese de feedback, să participe la programe care le oferă șansa să învețe lucruri noi.

Continuăm să construim și mai mult pentru a deveni lider mondial în retailul alimentar, iar acest lucru este posibil cu ajutorul oamenilor - cei care definesc zi de zi Lumea Carrefour.

Pentru că la noi, e despre oameni. E despre tine, și ceea ce meriți. Hai și tu în echipa noastră.

Intră pe www.carrefour.ro/cariere și alege ce job ți se potrivește!

Statistici companie