Continental Romania Continental Romania
Continental Romania

Continental Romania

Prezentare Continental Romania

În perioada 1999 - 2022 Continental a investit peste 2,2 miliarde de euro în activităţile din România. Toate cele trei domenii de activitate ale companiei sunt reprezentate în România. Continental deţine șase unităţi de producţie și patru centre de inginerie în Timişoara, Sibiu, Carei, Nădab şi Iaşi. Compania are un centru de distribuţie a anvelopelor în București. La finalul anului 2022, Continental avea peste 19.000 de angajaţi, din care peste o treime reprezentată de ingineri și informaticieni și va continua să angajeze în funcție de viitoarele proiecte.

Dacă îţi doreşti un job provocator într-un mediu multinaţional, cu oportunităţi excelente de dezvoltare a carierei atât din punct de vedere tehnic cât şi managerial, cu tehnologie de ultimă oră, în cadul unei echipe tinere, motivate şi dinamice, îţi oferim salarii competitive şi un pachet important de beneficii. Pentru mai multe detalii vizitează site-ul nostru sau pagina de facebook.

Locaţii Continental în România

recruiting.team@fluid.contitech.ro

ContiTech Thermopol Romania SRL

Zona Industrială Nădab nr. 7, 315101 Chişineu-Criş, Arad

T. 004-0257-307-900

De ce sa lucrezi cu noi?

Fu­ture Work la Continental

Direcția spre locul de muncă al viitorului

De când a început să se învârtă, lumea este într-o continuă schimbare, iar digitalizarea a făcut ca lucrurile să evolueze și mai rapid. Produsele și serviciile se schimbă, se creează noi modele de business - non-stop, fără granițe. Vrem să facem parte din acest proces pentru că ştim cât este de important să profităm de – și să încurajăm  - oportunitățile date de aceste evoluții.

Pentru a atinge acest obiectiv, avem nevoie de o schimbare de mentalitate, mai multă deschidere și curajul de a o lua pe drumuri noi. Inițiativa Future Work ne dă direcția de care avem nevoie să ajungem acolo. Aceasta se aplică în  patru domenii:

• Diversitate: Angajați cu o gamă largă de competențe, experiență și perspective își unesc forțele pentru a crea noi idei, soluții și inovații.
  • Leadership: Îmbinăm munca creativă interdisciplinară, ierarhiile reduse, feedback-ul pozitiv și o cultură care tolerează greșelile cu scopul de a crea un mediu de lucru care inspiră.
  • Flexibilitate: Munca la domiciliu, reducerea de normă și flexibilitatea orelor de lucru dar și concediul sabatic ne permit să oferim condiții flexibile de lucru angajaților noștri din întreaga lume.
  • Învățare: Programele de dezvoltare profesională personalizate și complete și programele de management al talentului îi pregătesc pe angajații noștri pentru digitalizare și ciclurile sale rapide de inovare.

Statistici companie