Angajator transparent

dm drogerie markt

Prezentare dm drogerie markt

dm drogerie markt este una din cele mai puternice rețele de retail specializate în domeniile frumusețe, sănătate, produse pentru îngrijire casă și bebe oferind clienților săi o gamă largă de produse și mărci în aceste segmente.

Primul magazin dm drogerie markt a fost deschis în Germania în anul 1973, urmat de Austria în 1976.

Astăzi dm drogerie markt deţine peste 3.500 de filiale şi peste 65.000 de angajaţi, ceea ce o transformă în cel mai mare lanţ de drogherii din Europa. dm este prezent în 13 ţări: Germania, Austria, Ungaria, Cehia, Slovacia, Slovenia, Croaţia, Serbia, Bosnia-Herţegovina, România, Bulgaria, Macedonia și Italia.

În România, dm drogerie markt a fost înfiinţată în anul 2007, cu prima filială în Timişoara, unde se află depozitul şi sediul central. Astăzi dm are peste 100 de magazine deschise în România, peste 1000 angajaţi și este într-o continuă dezvoltare atât pentru clienți cât și pentru angajații săi.

De ce sa lucrezi cu noi?

La dm acţionăm ca un colectiv în comunitate

dm drogerie markt sprijină şi încurajează dezvoltarea continuă a angajaţilor, atât pe plan profesional, cât şi pe cel personal.

În centrul tuturor activităţilor noastre este omul. Combinarea muncii cu învăţarea este un principiu general în activitatea companiei.

Provocarea noastră permanentă este modelarea unei organizaţii prin care să înnobilăm cerinţele clienţilor noştri și să oferim oamenilor cu care colaborăm posibilităţi de dezvoltare continuă.

Organizăm Workshop-uri și școlarizări atât în țară, cât și în străinătate care dau posibilitatea creșterii și dezvoltării personale, cât și profesionale.

Printre altele, dorim să oferim angajaţilor posibilitatea:

• de a învăţa unii de la alţii;
  • de a se cunoaşte reciproc;
  • de a recunoaşte individualitatea celuilalt.

Fiind într-o continuă expansiune, avem periodic poziții disponibile în unul din departamentele noastre:

• Vânzări;
  • Expansiune;
  • Marketing și Achiziții;
  • Logistică;
  • Controlling și Financiar;
  • IT;
  • Administrare și Dezvoltare Personal.

​​​​​​​

Nicio ofertă 21.05%
Rata de răspuns
Da
Nu
Conectează-te cu dm drogerie markt prin rețele sociale
Beneficii companie
Noutăți dm drogerie markt
dm Lernwelt este platforma proprie dm de e-learning, care este dezvoltată de colegii din Germania și Austria și care are drept scop ...
La sfârșitul lunii ianuarie 2021 s-a deschis magazinul dm cu numărul 114, la Sibiu. Vă invităm să descoperiți ...
La sfârșitul lunii februarie s-a deschis a șaptea drogherie din Timișoara. Le mulțumim colegilor noștri, care au muncit cu ...