Angajator transparent

Libra Internet Bank

Prezentare Libra Internet Bank

Libra Internet Bank este o institutie financiar bancara, parte din grupul american de investitii New Century Holdings (NCH). Ne-am asumat misiunea de a fi un partener financiar de incredere pentru toti clientii nostri, fie ca ne referim la specialistii profesiilor liberale, la IMM-uri, la agricultori sau la persoanele fizice.

Suntem Banca Profesiilor Liberale inca din 2004.

Totodata, suntem recunoscuti ca fiind cea mai inovatoare banca, prin premii la 4 evenimente prestigioase ale industriei. Anul 2018: Mastercard Bank of the Year, Gala Online Banking, Gala NoCash; anul 2019: Gala Premiilor-Finance.

Intreaga noastra activitate are doua puncte de referinta constante: clientul si oamenii nostri. In anul 2019, am fost premiati pentru cei mai productivi angajati. Suntem puternic orientati catre inovatie, motiv pentru care mai mult de 10% dintre angajatii nostri lucreaza in zona de IT. Investim si oferim recunostinta tuturor colegilor nostril, astfel incat peste 60% dintre colegii care ocupa pozitii manageriale, provin din promovare interna.

De ce sa lucrezi cu noi?

Motive sa vii la noi:

• Suntem tineri, varsta media este de 28 de ani.
  • Ne plac inovatia si tehnologia: 10% dintre angajatii nostri lucreaza in IT
  • Odata ajuns in echipa, te faci remarcat rapid si promovezi pe baza rezultatelor tale: peste 60% dintre colegii care ocupa pozitii manageriale, provin din promovare interna
  • Beneficiile pe care le vei avea, iti indeplinesc cele mai importante nevoi, dar si unele dintre visuri:
    • program flexibil, inclusiv late Monday&early Friday
    • liber de ziua ta de nastere
    • concediu sabatic, daca ai peste 5 ani in organizatie
    • o serie de vouchere de evenimente speciale (vacante, reduceri, cadou etc)
    • abonamente medicale premium la clinici de prestigiu
    • abonamente de sport
    • activitati in echipa
    • costuri bancare preferentiale (comisioane, schimburi valutare, dobanzi credite)
  • Construim programe dedicate angajatilor, strans legate de pasiunile lor, dar si de nevoile de dezvoltare: Libra Energize, Libra Cultural, Academia de Banking, Libra Innovate, traininguri

LIBRA ENERGIZE

LIBRA CULTURAL

Iata cum arata o zi din viata unui CRM la Libra

Iata cum arata o zi din viata unui IT-ist la Libra

Te asteptam in echipa noastra!

interviuri
Conecteaza-te cu Libra Internet Bank prin retele sociale
Beneficii companie
Galerie foto
Noutati Libra Internet Bank
60% dintre colegii care ocupa pozitii manageriale in organizatie, provin din promovare internaDezvoltarea profesionala este intersectia ...
Cum ne motivam angajatii?Unul dintre cuvintele care stau pe buzele tuturor este "motivarea". Noi toti, indiferent de varsta, funcție sau ...
Milenialii LibraSuntem tineri, varsta medie in organizatie este de 28 de ani si de aici vedem lucrurile intr-o singura directie, aceea a ...