Prezentare Lidl Romania

Lidl, parte a grupului Schwarz, cu sediul central în Neckarsulm, este una dintre companiile de top de pe piața de retail alimentar din Europa. Lidl este prezent în 32 de țări din întreaga lume și în prezent operează aproximativ 11.200 de magazine și peste 200 de centre logistice în 29 de țări la nivel mondial.

În prezent, Lidl are aproximativ 310.000 de angajați, dintre care peste 8000 în România, unde retailer-ul german are deschise peste 275 de magazine și 5 centre logistice. Dinamismul din activitățile de zi cu zi, rezultatele durabile și corectitudinea în cooperarea profesională construiesc mediul de lucru pentru Lidl ca angajator, peste tot pe Glob.

Din magazine, în depozite și până în sediul central, fiecare coleg aduce în echipa Lidl bucuria de a scrie povești despre implicare, respect, performanță și ambiție. #BucuriaLidl este mai mult decât crezi. Este felul Lidl de a crede în oamenii de valoare. De a susține o echipă performantă. De a sprijini și a asigura dezvoltarea fiecărui membru.

Pentru că doar împreună facem performanță, suntem în căutare de colegi în echipele noastre din magazine, depozite și sediul central. Aplică și hai să ne cunoaștem!

De ce sa lucrezi cu noi?

Ne dorim mereu să fim mai buni și știm că putem reuși doar alături de colegii noștri. Beneficiile membrilor echipei noastre sunt:

• Cele mai bune salarii din retail.
  • Asigurare privată de sănătate și prețuri foarte avantajoase pentru familie.
  • Asigurare de accidente.
  • Tichete de masă.
  • Bonuri cadou de Paște și de Crăciun.
  • Zile libere pentru toată echipa de Crăciun și de Paște.
  • Oportunități de promovare și de dezvoltare.
  • Cursuri și seminarii în funcție de cerințele job-ului.
  • Transport gratuit pentru colegii din depozite.
  • Cadouri pentru copii.
  • Autoturism de serviciu pentru funcțiile de conducere, inclusiv Managerii de magazin și cei din centrele logistice.

Hai să ne cunoaștem și să afli mai multe despre noi, echipa Lidl, pe cariere.lidl.ro. Îți promitem o carieră surprinzătoare.

interviuri
Conectează-te cu Lidl Romania prin rețele sociale
Beneficii companie
Galerie foto
Noutăți Lidl Romania
Lidl continuă să sprijine formarea viitorilor profesioniști din domeniul retailului și să pregătească elevii de liceu pentru meseria ...
Lidl  își modifică programul de funcționareSănătatea angajaților, clienților și partenerilor noștri este prioritară ...
Pentru al patrulea an consecutiv, Lidl România OBȚINE CERTIFICAREA „TOP EMPLOYER” ȘI își consolidează poziția ...