Mega Image Mega Image
Mega Image

Mega Image

Prezentare Mega Image

Mega Image a fost fondat În 1995 și face parte din grupul Ahold Delhaize. Avem o rețea care cuprinde în prezent peste 900 de magazine în toată țara, 3 depozite și un Sediu Central în București. Suntem unul dintre cei mai mari retaileri din România, cu peste 12.000 de angajați, ghidați zilnic de valorile pe care le împărtășim: integritate, curaj, muncă în echipă, grijă și umor.

În #ComunitateaMega vorbim despre puterea lui „împreună” și despre grija pentru oameni, prin acțiuni și proiecte concrete dedicate celor peste 12.000 de #Megacolegi.

Suntem preocupați de crearea unui mediu de lucru incluzivÎn Mega Image, susținem diversitatea, indiferent de gen, generație, nivel de studii, status social, etnie și naționalități, dizabilități, orientări religioase și sexuale, și ne luăm angajamentul că suntem echitabili, pentru ca fiecare coleg sa aibă un loc în #ComunitateaMega.

#MegaPentruToți. Mega Image este semnatar al Cartei Diversității România

Atenți la nevoia fiecărui membru al echipelor nostre, punem accent pe recunoașterea meritelor, evoluția profesională, pachete de beneficii și discounturi speciale.

De peste 28 ani, la Mega Image știm că oamenii sunt cei mai importanți, de aceea suntem o comunitate formată din angajați-colegi-prieteni.
Noi, cei 12.000 colegi Mega Image din toată România suntem siguri că atunci „Când suntem împreună, suntem Mega!”.

În 2024 Mega Image a obținut, pentru al doilea an consecutiv, certificarea Top Employer, acordată de Top Employers Institute, cel mai important jucător mondial din domeniul certificărilor pentru condiții excelente oferite angajaților. Această certificare validează eforturile și implicarea Mega Image în acțiuni și inițiative create special pentru cei peste 12.000 de angajați din #ComunitateaMega.

MISIUNEA NOASTRĂ

Misiunea unei organizații exprimă ceea ce facem împreună, zi de zi, în magazine, depozite și Sediul Central. Mâncare mai bună. Alegeri mai sănătoase. Viață mai ușoară. Pentru toți cei care aleg să cumpere de la noi. Aceasta este misiunea Mega Image! Iar de peste 28 de ani, Mega Image scrie propria poveste, o poveste complexă, de succes, plină de provocări, o poveste a unei comunități care a învățat în toți acesti ani că atunci "Când suntem împreună, suntem Mega!" Și tot împreună vom contribui și susține misiunea Mega Image.

Astfel, prin toate acțiunile și proiectele dezvoltate, Mega Image își propune să dea mai departe noua misiune: „Mâncare mai bună. Alegeri mai sănătoase. Viață mai ușoară” către toate comunitățile în care este prezentă.

VALORILE NOASTRE

Curaj, Integritate, Spirit de echipa, Grijă, Umor – sunt valorile care definesc Mega Image, Grupul Ahold Delhaize din care facem parte, și pe fiecare dintre noi! Integritatea constituie busola morală în funcție de care luăm decizii. Curajul ne dă puterea de a face alegerile corecte și de a vorbi atunci când simțim că trebuie. Munca de echipă reprezintă angajamentul nostru, al tuturor, de a ne sprijini reciproc în contextul aplicării valorilor noastre. Grija ne protejează relațiile cu colegii, cu clienții și cu comunitățile din care facem parte. Umorul ne ajută să menținem o perspectivă asupra comportamentului propriu și să nu ne luăm mai în serios decât e cazul.

Hai să ne cunoaștem!

Vino si tu în #ComunitateaMega

Dacă îți dorești să afli mai multe lucruri despre noi ca angajator sau și care sunt rolurile disponibile acum la Mega Image, te invităm să accesezi secțiunea noastră de cariere aici

**********************************************************************************

Suntem prezenți în: București, Ilfov, Ialomița, Iași, Bacău, Bihor, Brașov, Călărași, Cluj, Constanța, Dâmbovița, Giurgiu, Prahova, Sibiu, Timiș, Vrancea.

De ce sa lucrezi cu noi?

Suntem mândri de comunitatea noastră deschisă și primitoare, de fiecare membru în parte, de fiecare reușită pe care o obținem împreună. Pentru că atunci Când suntem împreună, suntem Mega!

Statistici companie