Miele Tehnica Brasov Miele Tehnica Brasov
Miele Tehnica Brasov

Miele Tehnica Brasov

Prezentare Miele Tehnica Brasov

Miele - marcă premium de peste 120 de ani.

În calitate de lider mondial în producția de aparate electrocasnice premium, creăm experiențe încântătoare - nu numai în ceea ce privește calitatea produselor noastre, ci și în ceea ce privește performanța, designul, tehnologia și durabilitatea.

Miele Tehnica România face parte din Miele & Cie. KG, Germania - Divizia Smart Home.

Miele este prezentă în Brașov, România, din 2009, cu două divizii: Aria de Tehnologie Software și Fabrica de Producție de plăci electronice. Împreună cu peste 400 de colegi suntem cu toții #Creatori de calitate.

Începând cu anul 2015, în cadrul Ariei de Tehnologie Software am dezvoltat noi competențe, crescând activitatea noastră cu Centru de Dezvoltare Software&Hardware  (Dezvoltarea Produselor Electronice și Dezvoltarea Produselor Digitale) și Global IT (IT Service Desk, Infrastructură IT și Inginerie IT). În cadrul Ariei de Tehnologie Software, creăm și dezvoltăm soluții digitale inovatoare, care inspiră clienții.

În Fabrica de Producție din Brașov, asamblăm plăcile electronice de putere pentru unitățile de control ale aparatelor electrocasnice Miele. Unitatea este dotată cu tehnologie de ultimă generație, iar produsele noastre îndeplinesc toate cerințele de calitate impuse de standardele Grupului Miele.

Viziunea noastră din Brașov "Noi, la Miele, ne dezvoltăm pentru a avea o experiență premium" derivă din filozofia Miele "Immer Besser" / "Mereu mai bine". Ținând cont de această viziune, ne asigurăm că oferim o experiență Premium pentru angajați și clienți.

Brandul premium Miele a fost construit pe #încredere și #respect, #valori care ne recomandă ca fiind un #EmployerofChoice în România.

Dacă dorești să ne cunoști, ne poți găsi la:

• numărul de telefon 0738 299 953;
  • adresa de mail recrutare@miele.ro;
  • sediul nostru: Calea Feldioarei, Strada Carl Miele, nr 1.

De ce sa lucrezi cu noi?

Brandul premium Miele s-a consolidat pe încredere și respect, valori care ne recomandă drept un angajator dorit și în România.

Filozofia noastră “Immer besser - Întotdeauna mai bine”, ne determină să continuăm să dezvoltăm și să realizăm produse de înaltă calitate. “Noi la Miele ne dezvoltăm pentru a avea o experiență premium” – aceasta este viziunea noastră în Brașov, viziune care ne călăuzește în activitatea zilnică.

Mediul de lucru dispune și oferă acces la tehnologie modernă, iar angajații sunt încurajați să experimenteze și să facă schimb de idei, generând inovație.

Miele este mai mult decât un business. Fiecare coleg contează și primește suport să se dezvolte atât personal, cât și profesional.

Statistici companie