Netex Romania Netex Romania
Netex Romania

Netex Romania

Prezentare Netex Romania

Netex România  înseamnă o familie numeroasă cu peste 700 de angajați în 9 colțuri ale Europei și reprezintă una dintre cele mai mari companii de e-commerce din Europa şi cuprinde activități de call-center, consiliere telefonică, prelucrare date şi administrare pagini web, în vederea comercializării de produse şi servicii diverse prin intermediul internetului pentru toţi clienţii.

Misiunea noastră este de a aduce servciile de e-commerce la un nivel superior ofertei actuale şi de a avea clienţi fericiţi.

Reputaţia noastră este construită pe calitatea serviciilor ce le-am oferit în cei 22 ani de activitate. Am reuşit să câstigăm încrederea clienţilor,colaboratorilor şi a colegilor noştri. Codul de conduită al firmei Netex reprezintă principiile şi orientările folosite pentru asigurarea unui cadru ideal de desfăşurare a activităţilor zilnice.

De ce sa lucrezi cu noi?

Companiei noastre îi pasă de oameni!

Integritatea, onestitatea şi etica superioară sunt valori pe care compania Netex România le promovează în relaţiile cu angajaţii, clienţii, furnizorii şi partenerii de afaceri. Netex asigură un mediu de lucru propice în care oamenii au posibilitatea să-şi exprime părerile, sugestiile şi îmbunătăţirile, asigurând un flux constant de informaţii actuale și utile. Libertatea gândirii şi exprimării este principiul conform căruia angajaţii noştri pot să-şi exprime şi să îşi fundamenteze opiniile.

Netex contribuie la dezvoltarea tuturor angajaţilor prin oferirea şi solicitarea de opinii constructive, oferind îndrumare şi ajutor pentru o conduită profesională corespunzătoare. Oferim pregătire, instruire şi posibilităţi de  dezvoltare şi avansare în carieră pentru toţi angajaţii Netex.

Cea mai importantă resursă a Netexului sunt oamenii care lucrează aici!

Netex promovează comunicarea deschisă şi sinceră. Acordăm sprijinul necesar celor din jur, la orice nivel, pentru a-şi putea face datoria. Contribuim la menţinerea unui mediu de lucru sigur, sănătos şi productiv pentru toţi angajaţii. Ne dorim menţinerea unui mediu de lucru deschis şi atingem acest nivel de performanţă, atrăgând şi păstrând ca angajaţi persoane din medii cât mai diverse.

Angajarea, promovarea şi evaluarea angajaţilor noştri se bazează exclusiv pe criterii de performanţă, cum ar fi: atingerea obiectivelor stabilite şi experienţa profesională. Respectăm opiniile celorlalţi, demnitatea şi drepturile lor. Nu tolerăm niciun fel de discriminare ori hărţuire pe seama nationalităţii, culturii, religiei, rasei, sexului, orientării sexuale, vârstei sau handicapului fizic şi nici favoritismul sau impresia de favoritism la locul de muncă în nicio politică sau procedură adoptate de către companie.

Statistici companie