Societe Generale Global Solution Centre Societe Generale Global Solution Centre
Societe Generale Global Solution Centre

Societe Generale Global Solution Centre

Prezentare Societe Generale Global Solution Centre

Calatoria Societe Generale Global Solution Centre ca centru de servicii pentru Grupul Societe Generale a inceput in 2011 si a avut de-a lungul anilor o dezvoltare continua, imbogatita cu proiecte ce au crescut in varietate si complexitate. In prima parte a acestei calatorii, compania noastra, numita initial Societe Generale European Business Services, a fost pozitionata ca un partener valoros pentru Grup in ceea ce priveste operatiunile sale europene - un vot de incredere pentru expertiza si potentialul centrului nostru.

Ascultand nevoile clientilor si bazandu-ne pe expertiza echipelor noastre, am reusit sa oferim din ce in ce mai multe servicii, adaugand noi linii de business activitatii. In ultimii ani, am lucrat alaturi de colegii din India, ca o singura echipa, cu un obiectiv comun: crearea unui impact global pozitiv, incontestabil, pentru Grupul Societe Generale. Aceasta extindere a impactului de business s-a reflectat si asupra numelui nostru, trecand de la „European Business Services” la „Global Solution Centre”.

Activitatea Societe Generale Global Solution Centre Romania a crescut substantial in ultimii ani. De la o singura divizie in 2011, specializata in domeniul financiar, compania s-a tranformat intr-un centru complex ce ofera o gama extinsa de servicii: Finance & Accounting, Human Resources, IT, Know Your Customer, Compliance sau Business Advisory. Acum, Societe Generale Global Solution Centre este un centru de servicii pentru numeroase entitati ale Grupului, deservind 35 de tari pentru toate liniile de business majore ale Societe Generale.

De ce sa lucrezi cu noi?

Cultura noastra organizationala pune in prim plan oamenii si experientele lor. Spiritul de echipa, inovatia, responsabilitatea si angajamentul sunt valorile care ne ghideaza zilnic. Credem intr-un viitor mai bun si ne propunem sa aducem un plus de valoare serviciilor noastre, fiind mereu responsabili fata de comunitate si mediul inconjurator.

Indiferent de rolul in echipa, avem ocazia sa lucram in proiecte transversale, putem accesa cele mai noi tehnologii si instrumente de lucru, luam contact cu multiple culturi, invatam permanent ceva nou si ne crestem competentele ori expertiza. Cariera noastra se poate dezvolta in oricare dintre liniile mari de business ale companiei.

Afla mai multe si descopera oportunitatile noastre de cariera pe globalsolutioncentre.societegenerale.ro.

Statistici companie