Top Restaurante Și Cafenele Cu Servire Rapidă 2023 Top Restaurante Și Cafenele Cu Servire Rapidă 2023 Starbucks Romania Starbucks Romania
Starbucks Romania

Starbucks Romania

Prezentare Starbucks Romania

Bună!

Creând conexiuni la o ceașcă de cafea, Starbucks a devenit una dintre cele mai cunoscute și mai iubite companii din lume. Să lucrezi la Starbucks este ca și cum ai lucra cu prietenii tăi! Când lucrezi aici, nu ești un "angajat" - noi ne numim "parteneri", deoarece credem în obiective comune și succese reciproce. Partenerii noștri sunt cea mai valoroasă resursă a noastră.

Connect with Something Bigger

Povestea noastră a început în 1971. Pe atunci eram o prăjitorie și un comerciant de cafea boabe și măcinată, ceai și condimente, cu un singur magazin în Pike Place Market din Seattle.

Astăzi, avem privilegiul de a intra în contact cu milioane de clienți în fiecare zi, cu produse excepționale în peste 28.000 de cafenele în 76 de țări.

Încă de la început, Starbucks și-a propus să fie un alt fel de companie. Una care nu numai că celebra cafeaua și o tradiție bogată, dar care aducea și un sentiment de conexiune. Nu suntem doar furnizori pasionați de cafea, ci și de tot ceea ce însoțește o experiență completă și plină de satisfacții într-o cafenea.

Responsabilitatea noastră

Din ziua în care am deschis prima noastră cafenea, în 1971, am făcut tot posibilul pentru a câștiga încrederea și respectul oaspeților noștri, al partenerilor (angajaților) și al comunității locale. Cum? Acționăm cu înțelepciune și facem ceea ce este bine pentru planeta noastră și pentru fiecare dintre noi.

Suntem un loc în care oamenii din comunitatea noastră se întâlnesc, o parte a rutinei zilnice - și nu am putea fi mai fericiți de atât. Faceți cunoștință cu noi și veți vedea: suntem mult mai mult decât ceea ce preparăm. Ne asigurăm că tot ceea ce facem este prin prisma umanității - de la angajamentul nostru față de cea mai bună calitate a cafelei din lume, până la modul în care ne implicăm alături de clienții și comunitățile noastre pentru a face afaceri în mod responsabil.

Cariere în cafenele

Lucrul într-o cafenea Starbucks este diferit de orice alt loc de muncă. Creezi momente autentice de conectare cu clienții noștri și le faci ziua mai bună. Vei prepara băuturi delicioase și vei construi relații cu clienții noștri (ajungând să le cunoști băutura preferată) și cu partenerii tăi. Oferim beneficii excelente și un mediu cu adevărat primitor. Veți avea, de asemenea, oportunități de a face voluntariat în comunitate, pentru a ajuta și a da înapoi comunităților din care facem parte.

La AmRest vei întâlni oameni plini de energie pozitivă, dornici să învețe și să se dezvolte. Credem cu pasiune că nimic nu ar trebui să îi oprească pe angajații noștri să își atingă obiectivele și visele. De aceea, AmRest caută să le ofere oamenilor posibilitatea de a ieși din zona de confort și de a se strădui mereu să fie mai buni. În schimb, oferim autonomie, dezvoltare personalizată, provocări interesante și recunoaștere.

Este incredibil de important pentru AmRest ca angajații noștri să fie buni prieteni unii cu alții.

Credem că aceasta este forța care conduce succesul afacerii noastre și îi face pe oameni să dorească să ni se alăture, să rămână și să își atingă potențialul maxim.

Vrem ca fiecare AmRestee să facă ceea ce îi place, înconjurat de oameni prietenoși într-un mediu care îi dă putere și care inspiră energie pozitivă și creativitate.

Starbucks este despre oameni :)

De ce sa lucrezi cu noi?

Lucrul într-o cafenea Starbucks este diferit de orice alt loc de muncă.

Creezi momente autentice de conectare cu clienții noștri și le faci ziua mai bună. Vei prepara băuturi delicioase și vei construi relații cu clienții noștri (ajungând să le cunoști băutura preferată) și cu partenerii tăi. Oferim beneficii excelente și un mediu cu adevărat primitor. Vei avea, de asemenea, oportunități de a face voluntariat în comunitate, pentru a ajuta și a da înapoi comunităților din care facem parte.

Toți partenerii noștri din cafenele își încep cariera la noi prin parcurgerea unui program introductiv de formare bazat pe rolul lor. Programele noastre de formare sunt conduse de trainerii noștri extraordinari din cafenele și sunt concepute pentru a vă introduce în cultura Starbucks și pentru a vă pregăti pentru succes. Aceste programe de formare se desfășoară în cafenelele noastre și le oferă partenerilor posibilitatea de a învăța la locul de muncă, cu sprijinul managerului lor.

Încă din prima zi de colaborare cu noi, fiecare nou partener Starbucks este înconjurat de o atenție excepțională.

Trainingul pentru postul de Barista durează aproximativ trei săptămâni. Acesta este timpul potrivit pentru a învăța ce înseamnă munca unui barista atât în teorie, cât și în practică. Acest lucru reduce cu siguranță stresul și presiunea care îi însoțesc întotdeauna pe toți atunci când încep un nou loc de muncă.

Pe parcursul întregului training, noii noștri parteneri sunt însoțiți de un mentor special - Barista Trainer. Rolul său este de a transmite cunoștințe și de a oferi sprijin în timpul primilor pași la Starbucks.

Pregătirea noastră nu se rezumă doar la lucrul în spatele barului, ci și la cursuri, cum ar fi "Experiența Starbucks" și "Latte Art". Completarea cunoștințelor dobândite se realizează prin desfășurarea de chestionare și jocuri în cadrul platformei noastre de e-learning.

Dar asta nu înseamnă totul! Atunci când îți începi aventura Starbucks, vei primi un cadou de bun venit unic - un must-have pentru fiecare partener.

Pe parcursul trainingului, îți vom inspira pasiunea pentru cafea, pentru că pur și simplu ne place ceea ce facem!

Statistici companie