Vodafone Romania Vodafone Romania
Vodafone Romania

Vodafone Romania

Prezentare Vodafone Romania

Începând din 2021, Vodafone evoluează de la un operator de telecomunicații spre o companie de tehnologie. Aceasta înseamnă că îmbinăm spiritul uman cu tehnologiile inovatoare de ultimă generație pentru a crea un viitor mai bun pentru oameni, afaceri și planeta pe care trăim.

Știm că puterea tehnologiei se află în mâinile noastre, așa că încurajăm inovația și ideile creative în întreaga echipă Vodafone. Construim și oferim produse și servicii care facilitează comunicarea între oameni, concepem și implementăm soluții pentru dezvoltarea sustenabilă a businessurilor, inițiem și susținem proiecte care transformă vieți și protejează mediul.

Te așteptăm în echipa Vodafone cu abilitățile, creativitatea și talentul tău. Vei găsi aici inspirația de a schimba lumea în bine, oportunități de dezvoltare profesională și personală, susținere și resurse pentru proiectele pe care le propui, colegi care gândesc ca tine și vor să genereze un impact pozitiv în societate și în natură.

Suntem "One Tech Team", o echipă unică europeană de Network și IT/Digital, în care îți vei găsi cu ușurință locul și care îți va aprecia talentul și personalitatea. Vei colabora cu cei mai buni  profesioniști și vei putea testa cele mai noi tehnologii. Iar rezultatele activității tale vor influența pozitiv milioane de oameni, deoarece proiectăm, inovăm și dezvoltăm produse și servicii internaționale, care îmbunătățesc experiența clienților din toate țările în care activăm.

Dacă ne putem conecta, putem crea un viitor mai bun împreună. Vino alături de noi!

Vodafone România, o divizie a Vodafone Group, furnizează servicii de telecomunicații, tehnologie, soluții Internet of Things, aplicații smart pentru persoane fizice și business etc. Prezent în România din 1997, Vodafone a investit în inovație, fiind prima companie care a oferit servicii de GPRS (2001), 3G (2005), 4G (2012) și 5G (2019). Alte premiere Vodafone România: primul serviciu de call center (1997), prima fundație corporativă (1998), primul sistem de recunoaștere automată a discursului (2014), prima rețea NB-IoT (2018) și prima rețea 5G (2019). Din 2019, Vodafone România a devenit operator de servicii convergente, iar din 2021, a demarat tranziția evolutivă din sfera telecomunicațiilor spre o companie de tehnologie.

De ce sa lucrezi cu noi?

Se spune că cea mai bună metodă să prezici viitorul este să-l creezi. Exact asta facem la Vodafone: creăm viitorul împreună. Alături de colegii tăi, ai oportunitatea de a explora noile tehnologii pentru a proiecta, inova și implementa produse și servicii cu impact pozitiv în societate, în mediul de business și asupra planetei.

Îți dezvolți aptitudinile într-o comunitate de profesioniști. Evoluezi și te reinventezi conform princiului "learn, unlearn, re-learn", prin programe de training și certificare. Odată ce primești badge-ul de acces, te susținem să îți integrezi armonios talentul, aptitudinile și personalitatea în echipa Vodafone, ca să-ți atingi potențialul maxim. Investește pasiune și poți avansa în carieră nu în pași, ci în salturi!

Intri într-un mediu de lucru dinamic și flexibil, cu posibilitatea de a lucra la distanță. Ai acces în timp real la toate informațiile sunt puse în comun de echipele din întreaga lume. Înțelegem că oamenii sunt diferiți și de aceea încurajăm performanța individuală și spiritul de echipă, deoarece credem că orice sistem este mai mult decât suma componentelor sale.

Ne dorim ca echipa Vodafone să devină schimbarea pe care o dorim în lume: în continuă evoluție spre digitalizare și interconectare. Prin îmbinarea dintre tehnologie și spiritul uman, creăm soluții optime pentru toți clienții noștri - persoane fizice, antreprenori sau corporații. Iar ție îți oferim oportunitatea să produci un impact pozitiv real asupra clienților cu care intri în contact și asupra mediului înconjurător, în timp ce evoluezi profesional și personal în cadrul unei echipe care te susține.

Nu îți limita provocările, ci provoacă-ți limitele și vino în echipa Vodafone ca să construim un viitor mai bun împreună!

Top 3 beneficii concrete pe care ți le oferim la angajare:

• Tichete de masă;
  • Concediu medical;
  • Asigurări servicii medicale.

Statistici companie

Premii