Kaufland Romania Kaufland Romania
Kaufland Romania

Kaufland Romania

Programe tineri

E TIMPUL PENTRU CEVA NOU.

ÎNCEPE O CARIERĂ. NU DOAR UN JOB.

Știm că pentru a putea să capeți experiență trebuie să experimentezi! Avem câteva propuneri pentru TINE și te lăsăm să o alegi pe cea care ți se potrivește.

Kaufland Internship Experience sau cum să faci ceva productiv cu vara ta

Te-ai hotărât că vrei să îmbini utilul cu plăcutul pe perioada vacanței de vară? Noi am pregătit programul perfect pentru tine! Timp de 3 luni, te vei implica în mod direct în acțiunile departamentelor noastre pentru a învăța și a le înțelege activitatea.

Nu știi exact în ce departament ți-ar plăcea să lucrezi? Nicio problemă, programul nostru te ajută să vezi imaginea de ansamblu și să alegi ce ți se potrivește mai bine: Marketing, Resurse Umane, Comunicare & PR, IT, Controlling, Logistică sau Vânzări. Vizita în magazin și în centrul logistic sunt doar câteva din activitățile noastre pentru tine.

• Student(ă)/Masterand(ă)
  • Cunoștințe bune în limba engleză (dacă știi și limba germană, este perfect)
  • Cunoștințe avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office
  • Implicat(ă) sau ai experiență în diverse activități extracurriculare

Te-am descris pe TINE mai sus? Atunci hai să ne cunoaștem!

Kaufland Trainee Program sau cum să începi o carieră, nu doar un job

Știm, începutul este întotdeauna mai greu. Tocmai pentru că am trecut și noi prin asta, vrem să îți oferim o mână de ajutor pentru a-ți începe cariera. Am gândit Programul de Trainee în așa fel încât să te implicăm în mod direct în activitatea noastră. Astfel, vei putea înțelege tot ceea ce se întâmplă acolo.

Programul are la bază un contract pe perioadă determinată de un an, în care vei avea oportunitatea să te dezvolți și să dai startul carierei tale alături de o echipă profesionistă și prietenoasă.

• Studii universitare finalizate sau în curs de finalizare
  • Cunoștințe bune de limba engleză (dacă cunoști și limba germană, cu atât mai bine)
  • Cunoștințe avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office
  • Implicat(ă) sau să ai experiență în diverse activități extracurriculare
  • Permis de conducere (categoria B) și disponibilitate pentru deplasare

Ce spui, te-am convins? Atunci te așteptăm în echipă!

Kaufland Talent Program sau talentul tău merită o echipă ca a noastră

Vorbești limba germană, iar colegii spun despre tine că ai abilități de lider? Atunci ești exact persoana pe care o căutam. Prin această experiență de învățare rotațională vei putea să te pregătești pentru primul nivel de management. În plus, vei avea șansa să lucrezi îndeaproape cu echipa de management din departamentul care te interesează și, mai mult decât atât, pe durata programului, vei prelua un proiect în cadrul magazinelor noastre, pentru a analiza și a optimiza procesele. Wie cool ist denn das?

• Studii universitare finalizate sau în curs de finalizare
  • Cunoaștințe foarte bune de limba germană (limba engleză reprezintă un avantaj)
  • Mobilitate națională 100% și permis de conducere (categoria B)
  • Experiență de coordonare a unei echipe reprezintă un avantaj

Intră pe cariere.kaufland.ro și află mai multe despre programele noastre pentru TINEri și despre beneficiile pe care ți le oferim!

Statistici companie