Kaufland Romania Kaufland Romania
Kaufland Romania

Kaufland Romania

18 ani de Kaufland în România - O călătorie memorabilă alături de o echipă puternică

12.10.2023

Sărbătorim împreună 18 ani de Kaufland în România, o perioadă definită de inovație, progres și pasiune.

În 2005 se deschidea primul magazin în cartierul Colentina, iar echipa era formată doar din 500 de colegi. Era începutul unei călătorii extraordinare. Până la finalul acelui an, aveam deja 3 magazine deschise și echipa noastră se dublase, ajungând la 1000 de oameni. Astăzi, ne mândrim cu 169 de magazine în 95 de orașe și o echipă formată din peste 17.000 de colegi.

Ajungând la această etapă de maturitate și responsabilitate, simțim în același timp că suntem într-o continuă evoluție, pregătiți de noi provocări și proiecte memorabile. Acești ani au consolidat Kaufland ca un nume important în rândul comunităților locale, dar și în rândul partenerilor și organizațiilor care ne-au oferit încrederea lor în proiecte cu impact social.

Ne gândim la ultimii 18 ani și nu putem să nu apreciem fiecare efort, zâmbet, provocare depășită și succes obținut de membrii echipei noastre. Grație angajaților, Kaufland România nu este doar un brand, ci este o echipă diversă și unită, care contribuie activ la binele comunității.

Peste 200 dintre colegii au fost alături de Kaufland România încă de la deschiderea primelor magazine. Patru dintre aceștia împărtășesc câteva gânduri cu ocazia aniversării:

Elena, Trainer Case

„Lucrurile au evoluat atât de mult în jurul meu – de la cum arată magazinele până la beneficii. Nu văd în ce alt loc aș putea să găsesc aceeași stabilitate și atmosferă. Este primul meu job, poate chiar ultimul.”

Gabriel, Stivuitorist

„Nu îmi doresc să plec, chiar și după atâția ani. Îmi cunosc toți colegii cu care lucrez zi de zi, iar pe stivuitor parcă sunt la joacă.”

Adina, Șef Departament

„Succesul înseamnă să știi că nu ai lăsat nimic neterminat. La final de zi, să pleci acasă liniștit că ai făcut tot ce trebuia, astfel încât lucrurile să meargă bine și în lipsa ta.”

Doru, Manager Sisteme

„Nu există one-man show la Kaufland. Când zic că am reușit un proiect, nu mă refer doar la mine, singur, ci la toată echipa.”

Un imens "Mulțumesc!" pentru fiecare dintre voi, cei care duc mai departe misiunea noastră zi de zi. Să păstrăm același spirit pozitiv, să celebrăm fiecare reușită și să învățăm unii de la alții, ajung împreună la rezultate remarcabile.

La mulți ani, Kaufland România! La mulți ani, #TeamKaufland!