Kaufland Romania Kaufland Romania
Kaufland Romania

Kaufland Romania

Am dat startul proiectului “Raftul cu Experiențe” - cea mai nouă inițiativă Kaufland pentru școlarizarea Șefilor de Raion

18.01.2024

Pentru că suntem mereu dornici să evoluăm și să învățăm, am lansat proiectul “Raftul cu Experiențe”. Știm cât de important este rolul Șefilor de Raion în primirea și integrarea în echipă a noilor angajați, în special a tinerilor din generația Z și a persoanelor cu dizabilități.

Așadar, pentru că ne dorim ca toți membrii echipei noastre să se acomodeze cât mai simplu și rapid cu noul loc de muncă, derulăm sesiuni de training specializate pentru o comunicare mai eficientă și o integrare ușoară. Obiectivul? Să ne asigurăm că Șefii de Raion sunt bine informați, iar Lucrătorii Comerciali se simt bine veniți.

Și asta nu e tot! Ne bucurăm să vă anunțăm că am încheiat un parteneriat cu ONG-ul Junior Achievement prin care vom reuși să construim legături cu liceele și școlile profesionale din domeniul economic și agricol.

Proiectul pilot din București a constat în școlarizarea a 80 de Șefi de Raion din cele 22 de magazine Kaufland din oraș. Au fost organizate, în total,  6 grupe de training.

Proiectul “Raftul cu Experiențe” este un pas important în drumul nostru de a crește constant, dar și de a contribui la o comunitate mai incluzivă și mai informată. Vrem să le mulțumim tuturor colegilor care iau parte la acest proiect. Suntem mândri de angajamentul și de entuziasmul continuu pe care le demonstrați!