Kaufland Romania Kaufland Romania
Kaufland Romania

Kaufland Romania

Caravana A.C.C.E.S. va ajunge în 9 orașe din țară!

23.02.2024

Începând de luna aceasta până în aprilie va avea loc în mai multe orașe din țară Caravana A.C.C.E.S., prin care ne propunem să facem cunoscute oportunitățile profesionale din Kaufland pentru persoanele cu dizabilități. Caravana se va desfășura în parteneriat cu George Baltă, ambasadorul programului Kaufland A.C.C.E.S., și Tedy Necula, speaker și primul regizor român cu tetrapareză.

Începem Caravana A.C.C.E.S. la Timișoara!

Vineri, 23 februarie 2024, de la ora 13:00 la 17:00, la Cinema Victoria (Strada Ciprian Porumbescu nr. 2), în Timișoara, sunt așteptați să participe la eveniment toți cei interesați, de la persoane cu dizabilități în căutarea unui loc de muncă până la publicul general.

Evenimentul va debuta cu prezentarea programului Kaufland A.C.C.E.S., urmată de  workshopuri despre comunicare, motivare, încredere în sine, precum și despre dezvoltarea profesională a persoanelor cu dizabilități. Acestea vor fi susținute de cei doi parteneri, ambasadori ai programului A.C.C.E.S.:

● Workshop de motivație cu George Baltă - Cum să treci de obstacolul dizabilității și să ai o carieră de succes

● Workshop inițiativă și comunicare cu regizorul Tedy Necula - Curajul de a face!

Evenimentul va continua cu proiecția filmului „Mai Departe," regizat de Tedy Necula, care surprinde povestea de viață a lui George Baltă, fost jucător de rugby, maratonist în scaun rulant și speaker motivațional. La finalul proiecției va urma o sesiune de discuții despre cum putem contribui fiecare dintre noi la o lume mai accesibilă, mai incluzivă și mai tolerantă.

Agenda evenimentului este similară și pentru următoarele orașe în care va ajunge caravana:

• Oradea, Cinema Palace (Oradea Shopping City, Calea Aradului nr 87) - 24 februarie, 14:00 – 18:00;
  • Cluj - Napoca – 8 martie;
  • Sibiu – 5 aprilie;
  • Brașov – 6 aprilie;
  • Constanța – 9 aprilie;
  • Iași – 17 aprilie;
  • Craiova – 20 aprilie;
  • București – data și locația urmează să fie anunțate.

Locațiile și orele exacte ale evenimentelor din țară vor fi promovate și pe canalele de Social Media ale companiei. Accesul la evenimentele caravanei este gratuit și vă așteptăm cu drag alături de persoanele ce ar putea fi interesate.

Caravana A.C.C.E.S își propune să încurajeze angajabilitatea persoanelor cu dizabilități, astfel, în cadrul evenimentului, acestea vor afla despre valoarea lor reală pe piața muncii și despre modul în care pot aplica la locuri de muncă deschise în Kaufland.