Kaufland Romania Kaufland Romania
Kaufland Romania

Kaufland Romania

De la interviu la primele luni la noul job: Cum te acomodezi în echipa Kaufland?

12.10.2021

Fie că ești la primul sau la al zecelea job, emoțiile interviului pentru o nouă poziție sunt mereu aceleași. Imaginează-ți acest scenariu: persoana din fața ta îți prezintă ceea ce poate a deveni startul viitoarei tale cariere. De la mediul de lucru, la echipă sau la responsabilitățile de zi cu zi, câteva minute de discuție pot clarifica multe lucruri despre cum va arăta viața ta în cadrul Kaufland, așa că nu fi timid(ă), ci întreabă tot ce te interesează.

Felicitări, ai trecut interviul! :) Acum că faci parte din echipa noastră, ți-am pregătit o serie de sfaturi practice care te vor ajuta să te integrezi rapid:

Cunoaște noua echipă!

La final de zi, realizezi că petreci mai multe ore înconjurat de colegii de muncă decât de prieteni sau de familie. Astfel, membrii noii echipe au un mare potențial să îți devină cei mai buni prieteni, sau, așa cum ne place nouă să credem, o a doua familie. Așa că, nu te teme să începi o conversație, fie despre nedumeririle noii poziții, fie despre activitățile de weekend!

Află regulile scrise și nescrie ale noului job

Orice companie are propria cultură organizațională. La Kaufland, spre exemplu, activitatea se bazează pe trei valori cheie: performanță, dinamism și corectitudine. Acestea sunt fundamentele oricărei activități demarate în cadrul Kaufland, dar și valorile după care angajații își ghidează atât viața personală cât și cea profesională. Totuși, pe lângă acestea, fiecare magazin și departament are propria-i structură și mod de lucru. Fii curios(ă) și descoperă care sunt mecanismele care pun roțile în funcțiune!

Este normal să faci greșeli, dar cum te asiguri că nu le vei mai repeta?

Este normal să greșești, mai ales când ceva este cu totul nou pentru tine. Important este să înveți și să eviți repetarea erorilor. Nu te speria. A greși face parte din procesul de formare. Odată cu trecerea timpului, suntem convinși că te vei perfecționa!

Acum că știi cum să te adaptezi la noul loc de muncă, mai rămâne un singur pas: să aplici pentru jobul mult dorit. Află mai multe despre pozițiile disponibile în cadrul Kaufland pe cariere.kaufland.ro!

E TIMPUL PENTRU CEVA NOU. ÎNCEPE O CARIERĂ. NU DOAR UN JOB.